Domov Slovensko Pellegrini: Budeme za pád vlády, aj keby odstúpil Matovič

Pellegrini: Budeme za pád vlády, aj keby odstúpil Matovič

0
0

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR okolo Petra Pellegriniho budú za pád vlády aj v prípade, keby z funkcie odišiel minister financií Igor Matovič (OĽANO). Pellegrini považuje presun hlasovania o páde vlády za prejav slabosti a strachu zo strany premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Poslanci Martin Borguľa a Tomáš Taraba zas vítajú presun hlasovania.

„Budeme stále za pád tejto vlády, on je stále predseda najsilnejšej politickej strany, to by ničomu nepomohlo. Máme informácie, že sa môže do štvrtka stať, že odstúpi nielen Igor Matovič, ale aj Roman Mikulec,“ povedal novinárom Pellegrini.

Myslí si, že nakoniec možno teatrálne urobí demisiu premiér. „Alebo prídu s tým, že nám začnú ponúkať termín predčasných volieb,“ dodal s tým, že zatiaľ majú informácie o voľbách na začiatku septembra, no preferuje ich aspoň koncom júna.

Borguľa podporil presunutie hlasovania. Je rád, že sa vytvoril priestor na rokovanie. „Vytvoril sa priestor aj na splnenie mojej podmienky a budem čakať, čo sa bude ďalej diať,“ povedal.

Chce hlasovať za pád vlády, pokiaľ ostane Mikulec na svojej stoličke. Taraba vidí v nasledujúcich dvoch dňoch priestor na dohodu na predčasných voľbách.

„Pre opozíciu je najlepší jún, padajú hlasy, že koalícia by chcela september,“ povedal s tým, že neexistuje základný legislatívny rámec na vypísanie predčasných volieb.

Existuje však podľa neho šanca dohodnúť sa na predčasných voľbách. „Ak sa dohodneme na termíne predčasných volieb, rozprávajme sa o podobe, v akej vláda dovládne,“ doplnil Taraba.

red, TASR, foto: TASR/Jaroslav NovákNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…