Domov Šport Pogačar vyhral ďalšie slávne preteky

Pogačar vyhral ďalšie slávne preteky

0
0

Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval na záverečnom monumente sezóny Okolo Lombardska. Jazdec stajne UAE­‑Team Emirates sa presadil po dlhom úniku a 239 km dlhú trasu z Coma do Bergama zvládol za 6:01:39 hod. V záverečnom špurte dvojice zdolal rodáka z Bergama Fausta Masnadu (Deceuninck­‑QuickStep).

Slávna klasika „padajúcich listov“ patrí už tradične vrchárom, aj 115. edícia Il Lombardia poriadne preverila všetkých cyklistov. Organizátori si pre nich pripravili sedem horských prémií a okolo 4 500 výškových metrov.

V úvodných kilometroch sa únik nevytvoril, vznikol až na prvom stúpaním na Madonna del Ghisallo (8,8 km, 3,9 %), keď sa odtrhla desaťčlenná skupina.

K rozhodujúcemu úniku sa odhodlal slovinský cyklista Pogačar 35 km pred cieľom. Skupina favoritov za ním nespolupracovala a dvojnásobný víťaz Tour de France mal 25 km pred páskou solídny náskok 45 sekúnd.

To vyprovokovalo Masnadu a vydal sa zo skupiny stíhať lídra. V klesaní potvrdil svoje zjazdárske kvality a rýchlo sa dostal 20 sekúnd za Slovinca.

Masnada išiel ostré zákruty na hrane, no mohol si to dovoliť, rodák z cieľového Bergama totiž miestne cesty veľmi dobre pozná. 15 km pred cieľom Pogačara napokon dostihol.

V záverečnom špurte Pogačar potvrdil, že okrem výborného vrchára má aj výbušnosť a domácemu Masnadovi nedal šancu. Z druhej skupiny finišoval najlepšie Adam Yates.

Je to šialené

Dvadsaťtriročný Pogačar triumfoval tento rok aj na monumente Liege – Bastogne – Liege a obhájil celkové víťazstvo na Tour de France, kde vyhral aj tri etapy, vrchársku súťaž a stal sa aj najlepším mladým pretekárom. V mladom veku nazbieral dokopy už 30 víťazstiev.

„Je to šialené po celej sezóne vyhrať takéto slávne preteky. Keď som zaútočil, myslel som si, že niekto pôjde so mnou, ale možno bol ten záver už taký ťažký, že nikto nestačil a išiel som sám…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …