Domov Slovensko R: RAŠI: Zdravotníci sa z Hegerových sľubov nenajedia

R: RAŠI: Zdravotníci sa z Hegerových sľubov nenajedia

0
0

Ministerstvo zdravotníctva a vláda nerobia pre stabilizáciu zdravotníkov nič. Svedčia o tom „prísľuby“, ktoré dal premiér Heger predstaviteľom Lekárskeho odborového združenia (LOZ).

„Ponuka na účasť v pracovných skupinách, či čakanie do júna, či sa vláda rozhodne zdravotníkom zvýšiť mzdy, nie sú kroky vlády zodpovednej k vlastnej krajine,“ vyhlásil to podpredseda strany HLAS-SD a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši.

Heger nerozhoduje

Podľa Rašiho Slovensko zvládlo pandémiu len vďaka obetavosti väčšiny zdravotníkov a vláda sa im nijako neodvďačila. „Naopak, zdravotníci museli pohroziť hromadnými výpoveďami, kým sa s nimi bábkový premiér Heger vôbec stretol.

A na stretnutí sa ich snažil len učičíkať nekonkrétnymi sľubmi, pretože Eduard Heger na Slovensku o ničom nerozhoduje. Ten, kto by mohol zdravotníkom prisľúbiť zvýšenie platov, je minister financií a šéf vládneho hnutia OĽaNO Igor Matovič. Jemu však na kvalite zdravotníctva nezáleží,“ upozornil R. Raši.

Zdravotníci odchádzajú

V reakcii na dve stretnutia s premiérom Hegerom LOZ vyzval lekárov, aby nepodpisovali dobrovoľné súhlasy na nadčasy. Lekárski odborári majú zároveň osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné pre zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku.

Podpísalo sa pod ne takmer 3 000 z asi 5 000 nemocničných lekárov. „Vláda však situáciu zdravotníkov nerieši, stovky lekárov a sestier odchádzajú za vyššími platmi do okolitých krajín a keď nemocniční lekári odmietnu dobrovoľné nadčasy, mnohým nemocniciam hrozí kolaps,“ vyhlásil R. Raši a pripomenul, že vládni poslanci už dvakrát odmietli jeho návrh presunúť pol miliardy eur z rezervy vlády do zdravotníctva.

„Ani toto dofinancovanie by síce nevyriešilo všetky problémy v našom zdravotníctve, lekárom, sestrám, záchranárom a ostatným zdravotníkom by však dalo nádej, že vláda a ministerstvo zdravotníctva si ich prácu vážia,“ uzavrel R. Raši.

xd, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…