Domov Šport Rančík strojcom víťazstva Interu nad Komárnom

Rančík strojcom víťazstva Interu nad Komárnom

0
0

V basketbalovej extralige sa hral kvalitný zápas v Bratislave. Inter v rámci 13. kola privítal Komárno, s ktorým utrpel jedinú prehru v súťaži.

O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení, ktoré lepšie zvládol Inter. Interisti zdolali Komárno 92:84 a udržali sa na 1. mieste tabuľky. Výborný zápas v žlto‑čiernom drese odohral Radoslav Rančík.

Nestarnúci Rančík vo svojich 38 rokoch opäť ukázal, že je stále najlepším hráčom ligy. K 31 bodom pridal 18 doskokov, 4 asistencie a 2 bloky. „Každé víťazstvo je dôležité.

Nielen toto proti Komárnu. Byť na vrchu tabuľky a hrať taký basketbal, aby sme boli všetci spokojní a ráno sa mohli pozrieť do zrkadla, je najdôležitejšie. Vôbec netreba rozmýšľať, či víťazstvo príde dnes alebo kedy.

Vždy chceme vyhrať! Víťazstvo s Komárnom je o to lepšie, že sme prehrali na ich palubovke a teraz sme ich dokázali zdolať. Nebol to ľahký zápas, súper hral dobrý basketbal, ale my predsa len o trošku lepší,“ povedal pre klubový web hrdina zápasu.

V extralige mužov bude teraz reprezentačná prestávka, ďalšie kolo je na programe až 29. novembra. Slovensko čaká úvodný duel A‑skupiny predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 proti Macedónsku. Stretnutie je na programe 23. novembra od 18.00 h v Poprade.