Domov Slovensko RAŠI: Vyzývam ministra zdravotníctva, aby zakázal siahať lekárom na platy

RAŠI: Vyzývam ministra zdravotníctva, aby zakázal siahať lekárom na platy

0
0

V čase, keď lekári podávajú nadľudské výkony a len vďaka nim a ostatným zdravotníkom máme pandémiu ako tak pod kontrolou, niektorí riaditelia nemocníc znižujú lekárom platy.

„Kontaktovali ma lekári z nitrianskej nemocnice, že riaditeľ lekárom kráti služby a tým znižuje platy o cca 200 eur mesačne,“ informoval poslanec NR SR, člen výboru NR SR pre zdravotníctvo a podpredseda strany HLAS-SD Richard Raši. Podľa neho je to v čase pandémie najhorší možný krok.

Ohrozujú poskytovanie zdravotnej starostlivosti

„Podľa informácií, ktoré mám z Nitry, lekárom, ktorí slúžia 24 hodinové služby, vedenie nemocnice nariaďuje zobrať si za 4 hodiny služby buď náhradné voľno, alebo prísť neskôr do služby. Rovnako zlučuje služby lekárov na ich materských oddeleniach a urgentnom príjme.

Kým doteraz slúžil jeden lekár na oddelení a ďalší na urgentne, teraz bude k dispozícií iba jeden lekár,“ upozornil Raši a zdôraznil, že toto šetriace opatrenie môže ohroziť poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Ďakovať pred kamerami nestačí

Riaditelia nemocníc by namiesto toho, aby na zdravotníkoch šetrili, mali hľadať zdroje, ako sa im za ich extrémne výkony odmenili. „Riaditeľ nitrianskej nemocnice, ktorého do funkcie dosadil exminister Marek Krajčí by sa za tento krok mal svojim zamestnancom nielen ospravedlniť, ale mal by sa okamžite po takomto manažérskom zlyhaní vzdať funkcie.

Ak to neurobí, očakávam od ministra zdravotníctva, že mu jasne a stručne vysvetlí, že takýto krok je krokom vedľa a okamžite zjedná nápravu. Pán minister, nestačí zdravotníkom ďakovať pred kamerami, tú vďaku musia pocítiť aj v podmienkach na prácu, ktoré im ako minister so svojimi podriadenými vytvárate,“ uzavrel Raši.

xd, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vy…