Domov Šport Skvelá Vlhová prerušila víťaznú sériu Shiffrinovej

Skvelá Vlhová prerušila víťaznú sériu Shiffrinovej

0
0

Slovenská slalomárka Petra Vlhová prerušila víťaznú sériu Američanky Mikaely Shiffrinovej, keď vyhrala večerný slalom v rakúskom Flachau, ktorého výsledky sa počítajú do Svetového pohára žien v alpských lyžiarskych disciplínach. Petra v súčte oboch kôl vyhrala o 15 stotín sekundy. Tretia skončila domáca Katharina Liensbergerová.

Po prvom kole viedla Shiffrinová o 27 stotín sekundy pred Swennou‑Larssonovou a 31 stotín pred Vlhovou. V druhom kole sa na rozbitej trati po menších komplikáciách v hornej časti dostala Petra do rytmu a skvelou spodnou časťou sa dostala na 1. miesto.

Vo Flachau sa skončila neuveriteľná séria víťazstiev Shiffrinovej v slalome, keď doteraz zakaždým skončila Petra Vlhová na druhej priečke. Shiffrinová tak nedosiahla svoje šieste tohtoročné víťazstvo v disciplíne medzi najhustejšie osadenými bránkami.

Vo Flachau sa v minulosti tešila trikrát, teraz jej však radosť prekazila Vlhová. V celkovom poradí Svetového pohára vedie práve Američanka pred našou lyžiarkou.

Shiffrinová má na svojom konte v hodnotení 760 bodov, druhá Vlhová ich nazbierala zatiaľ 680. Dvadsaťtriročná rodáčka z Liptova Petra Vlhová načala tretiu desiatku pódiových umiestnení vo Svetovom pohári.

V súčasnosti má na konte 7 prvých, 10 druhých a 5 tretích miest. „V prvom rade ani neviem, čo mám povedať. Konečne som previedla skvelé druhé kolo bez chyby.

Keď som prešla cieľom a videla, že som prvá pred skvelými slovenskými fanúšikmi, bol to nádherný pocit. Je to môj najkrajší deň. Pred druhým kolom som sa rozprávala s trénerom, ktorý mi povedal, aby som to pustila a zdolala Mikaelu.

Dnešok je nádherný. Chcem sa poďakovať fanúšikom, svojmu trénerovi za skvelú prácu a aj svojmu tímu,“ uviedla Petra Vlhová po dosiahnutí siedmeho titulu vo Svetovom pohári.