Domov Šport Slováci na Nemeckom pohári poslední

Slováci na Nemeckom pohári poslední

0
0

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa koncom minulého týždňa predstavili na tradičnom medzinárodnom turnaji Nemecký pohár. Hoci Slováci nevyhrali ani jeden duel v riadnom hracom čase, tréner Craig Ramsay i manažér reprezentácie Miroslav Šatan boli s turnajovou previerkou nášho národného tímu spokojní.

Slováci sa v nemeckom Krefelde najskôr predstavili proti Švajčiarom, s ktorými prehrávali po 40 minútach už 0:3. Hoci v poslednej tretine pridali a súperovi sa priblížili na rozdiel jedného gólu, napokon prehrali 2:5.

Duel s ruskými mladíkmi bol vyrovnaný i keď bol to práve náš tím, ktorý musel doťahovať, či už na 1:1 alebo na 2:2. No a Rusi v predĺžení nepotrebovali na rozhodnutie o svojom triumfe ani jednu minútu.

Ani v záverečnom vystúpení na Nemeckom pohári proti domácim nezačali naši najlepšie, no dvojgólové manko dokázali v druhej polovici dohnať a v predĺžení rozhodol o našom prvom víťazstve Zuzin. So ziskom troch bodov napokon slovenskí hokejisti obsadili posledné 4. miesto.

Tréner bol spokojný s mladíkmi

Napriek jedinej výhre bol slovenský lodivod s turnajom spokojný. „Do každého zápasu ideme s tým, že chceme zvíťaziť. Rád by som stále vyhrával, ale s turnajom som celkovo spokojný.

Odohrali sme tesné zápasy, dvakrát sme sa dostali do predĺženia. V každom dueli sme hrali dobre, ale bolo podstatné, že sme na záver aj vyhrali. Bol som veľmi spokojný s novými hráčmi aj niektorými mladíkmi.

Vysvetľoval som im hlavne to, ako majú hrať v strednom pásme, ak budeme útočiť. Som rád, že sme často strieľali,“ vyjadril sa Craig Ramsay, pričom vyzdvihol individuálne výkony Patrika Kocha, Petra Čerešňáka, Andreja Kollára ml., Filipa Krivošíka, Adama Lišku, Tomáša Ziga či navrátilca do reprezentačného dresu Mareka Hrivíka.

Šatan videl viac pozitív

Aj podľa generálneho manažéra slovenskej hokejovej reprezentácie a zároveň prezidenta SZĽH Miroslava Šatana prevládali na turnaji pozitíva nad negatívami.

„Hráme vyrovnané zápasy so súpermi ako sú Nemci, Švajčiari a Rusi, čo je pozitívne. Bolo tu viacero mladých hráčov a niekoľko hokejistov, ktorí zbierajú prvé štarty v reprezentácii.

Hral sa rýchly hokej a som rád, že chlapci stíhali. Je to pozitívne, že sa dokázali vyrovnať medzinárodnej konkurencii. Na druhej strane, bolo aj viacero aspektov hry, ktoré treba vylepšiť.

Celkovo môžem povedať, že som videl viac pozitívnych ako zlých výkonov,“ povedal na záver Miroslav Šatan. Najbližšie sa hokejoví reprezentanti stretnú v polovici decembra.

Na turnaji vo Švajčiarsku by realizačný tím chcel vidieť aj ďalších hráčov, dokonca je možné, že obmení až polovicu tímu.

sam, foto: facebook