Domov Šport Slováci podľahli Kazachstanu aj druhýkrát

Slováci podľahli Kazachstanu aj druhýkrát

0
0

Slovenskí futbaloví reprezentanti pokračovali v Lige národov po domácej prehre s Kazachstanom (0:1) už bez trénera Štefana Tarkoviča. Na ihriskách súperov – v Azerbajdžane a Kazachstane ich viedla dočasná trénerská dvojica – Marek Mintál, Samuel Slovák. Tá si v tejto funkcii pripísala prvé víťazstvo, ale aj prehru.

Weissov gól rozhodol

V Azerbajdžane diktovalo od úvodu tempo hry Slovensko, ale podobne ako v predošlých zápasoch Ligy národov sa trápilo v koncovke.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, pričom do súperovej šestnástky nazreli Slováci až v 71. minúte, keď sa pokúšal vytvoriť šancu striedajúci Weiss, no Azerbajdžanci sa dokázali ubrániť.

Ten hýril aktivitou a odmenou mu bol gól v 81. minúte, keď po peknej kombinácii, ktorú odštartoval ešte v obrane kapitán Pekarík, nedal Magomedalijevovi šancu. V 84. minúte sa Haraslín predčasne radoval z gólu, VAR ukázal, že padol z ofsajdu.

Slováci v závere zápasu často držali loptu na polovici súpera, ktorému nedovolili dostať sa na dostrel Rodákovej bránky a tesný náskok už udržali.

„Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, a to sa aj potvrdilo. Verili sme, že dáme gól, a som rád, že sa tak stalo. Ani som nevedel, že som na reprezentačný gól čakal až päť rokov.

Nejaký čas som chýbal v reprezentácii, no teraz som rád, že mi to padlo a že sme zvíťazili. Vieme, že sme favorit skupiny, a je mi ľúto, že sme nedávno prišli o hlavného trénera.

Ukázali sme však silu kolektívu a dnešné víťazstvo je aj pre neho,“ uviedol strelec jediného gólu Vladimír Weiss ml.

Domácu prehru sme neoplatili

Vydreté víťazstvo v Baku malo Slovákov psychicky povzbudiť, aby mohli na ďalšej zastávke v kazašskej Astane oplatiť prehru z domáceho prostredia…