Domov Šport Slováci si o Davisov pohár nezahrajú

Slováci si o Davisov pohár nezahrajú

0
0

Slovenskí tenisti mali cez víkend jedinečnú možnosť postúpiť na záverečný turnaj Davisovho pohára, ktorý sa odohrá v novembri v Madride. Pred domácimi fanúšikmi privítali v bratislavskej AXA aréne Národného tenisového centra (NTC) Česko a hoci si na súpera trúfali, samotný zápas ukázal, že medzi tenisovú elitu už nepatríme.

Cieľ slovenských tenistov nabral vážne trhliny už v prvý hrací deň, keď ani Andrej Martin a ani Jozef Kovalík nielen, že nedokázali poraziť svojich súperov, no nezískali ani jediný set.

Martin podľaho Lukášovi Rosolovi za 88 minút dvakrát 4:6 a Kovalík Jiřímu Veselému za 94 minút 3:6 a 5:7. Iskierku nádeje vykresali v sobotu deblisti Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali českú dvojicu v zložení Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář za 79 minút dvakrát 6:4.

V následnom dueli tímových jednotiek to pre slovenské farby vyzeralo veľmi nádejne. Andrej Martin vyhral s Jiřím Veselým prvý set 6:4 a v tom druhom viedol už 3:0 na gemy, no záver setu nezvládol, keď od stavu 5:2 nezískal ani jediný gem a set stratil v pomere 5:7.

V treťom sete to bol boj o každú loptičku a obaja tenisti si držali svoje podanie až do 11. hry, kedy to svoje stratil práve slovenský tenista. Veselý si v následnom geme vybojoval hneď dva „match bally“ a po tom, čo ten druhý premenil, uzavrel skóre duelu na 1:3 z pohľadu Slovákov, čím poslal svoj tím do Madridu.

„Vo štvorhre chalani potvrdili svoju kvalitu, hrali o triedu lepšie a vynikajúco sa dopĺňali. Dostali sme sa do psychickej výhody a myslím si, že toto stretnutie a postup do Madridu nám ušli o jednu loptičku.

Verím, že Noro Gombos by v poslednom zápase Lukáša Rosola zvalcoval. Je to premárnená šanca. Boli sme v eufórii a na víťaznej vlne, ktorá je taká silná v tímovom športe.

Naši fanúšikovia sa dostávali do varu, to všetko hrá rolu. Ako som však povedal, postup nám ušiel o jednu loptu,“ zhodnotil daviscupový víkend kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…