Domov Šport Slováci vo Švajčiarsku tretí

Slováci vo Švajčiarsku tretí

0
0

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa minulý víkend ako už tradične predstavili na Švajčiarskom pohári, kde si zmerali sily s mladým ruským olympijským výberom a rakúskym národným tímom. Slováci s bilanciou jednej prehry a jednej výhry obsadili konečné tretie miesto.

Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho v prvom vystúpení v švajčiarskom Lucerne nestačili na mladíkov z Ruska. Góly začali padať až v závere 2. tretiny, keď sa zásluhou Provoľňova ujali vedenia Rusi, aby o 16 sekúnd na to vyrovnal presnou strelou od modrej obranca Martin Chovan.

O víťazstve „zbornej“ tak rozhodol gól z 55. minúty, o ktorý sa postaral Alexander Chochlačiov. Keďže v druhom stretnutí turnaja porazili domáci hráči Rakúšanov, práve tí sa stali súpermi slovenských reprezentantov v boji o tretie miesto.

V tomto zápase si naši chlapci schuti zastrieľali a svojho súpera zdolali vysoko 6:1. „Mali sme dvoch rozdielnych súperov. Prvý bol kvalitatívne inde ako ten druhý.

Čo sa týka výsledkov, môžeme byť spokojní. Turnaj nám dal veľa informácií o hráčoch, ktorých sme skúšali. Tréneri ešte budú všetko pár dní analyzovať,“ povedal generálny manažér našej reprezentácie Miroslav Šatan.