Domov Šport Slovenskí tenisti bojujú na Roland Garros

Slovenskí tenisti bojujú na Roland Garros

0
0

Grandslamový turnaj French Open je v plnom prúde. Niektorí Slováci, ktorí sa predstavili v 1. a 2. hrací deň sa cez prvé kolo prebojovali, niektorí toľko šťastia nemali.

Prvý sa na kurte objavil Martin Kližan proti Srbovi Laslovi Djerem. Po 207 minútach sa Kližan mohol tešiť z víťazstva 7:6, 4:6, 7:6, 6:1. V 2. kole sa proti nemu postaví Francúz Gael Monfils.

Na 3. kurte sa v nedeľu na rad dostala nádej slovenského tenisu Viktória Kužmová. Proti nej sa postavila šampiónka turnaja z roku 2010 Francesca Schiavoneová. Viktória však odohrala výborný zápas a prebojovala sa do 2. kola po víťazstve 7:6 a 7:6.

Pred Kužmovou sa na rovnakom kurte predstavil Jozef Kovalík, ktorý však 1. kolom neprešiel. Stála pred ním prekážka v podobe Španiela Pabla Carrena Bustu. Kovalík si s nasadenou desiatkou nedokázal poradiť a s turnajom sa lúči po prehre 4:6, 6:1, 7:5 a 7:6.

V pondelok sa na kurt postavila aj Magdaléna Rybáriková, ktorá do 2. kola postúpila bez problémov, keď si poradila s Thajčankou Luksikou Kumkhumovou 6:3, 6:0.

Utorkový zápas medzi Kristínou Kučovou a Číňankou Šuaj Čangovou priniesol sklamanie pre slovenskú tenistku. Z kanára, ktorý jej Číňanka uštedrila v 1. sete sa nedokázala spamätať a 2. set prehrala 5:7.

Nepopulárneho kanára dostala aj Dominika Cibulková, ktorá nestačila na Nemku Juliu Georgesovú a po prehre 4:6, 7:5 a 0:6 sa porúčala už po 1. kole. S turnajom sa lúči aj Anna-Karolína Schmiedlová, ktorá po viac ako 3-hodinovom boji podľahla Rumunke Beguovej 4:6, 7:5 a 7:9.

Favoriti, ktorí sa lúčia po 1. kole

1. kolo prinieslo aj prekvapenia. Za azda najväčším stojí Švajčiar Wawrinka, ktorý končí hneď v 1. kole po tom, čo sa jeho premožiteľom stal španielsky tenista Guillermo Garcia‑ Lopez.

V ženskej časti pavúka sa s turnajom po 1. kole rozlúčila aj vlaňajšia šampiónka Jelena Ostapenková po prehre s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou 5:7 a 3:6.

Po úvodnom kole balí kufre aj Venus Williamsová, ktorá podľahla Číňanke Čchiang Wang 4:6, 5:7. Česká tenistka Kateřina Siniaková sa zas postarala o senzáciu po tom, čo vyradila Bielorusku Azarenkovú, keď ju zdolala v dvoch setoch 7:5 a 7:5.