Domov Šport Spartak hmlistý duel v Záhrebe nezvládol

Spartak hmlistý duel v Záhrebe nezvládol

0
0

Trnavskí priaznivci prehru svojho tímu opäť raz nevideli. Dôvodom však nebol žiaden trest zo strany UEFA, ale hustá hmla, ktorá zahalila štadión Maksimir v Záhrebe. Spartak v 4. kole skupiny D v sťažených podmienkach podľahol domácemu celku v pomere 1:3 a svoje postupové šance znížil na minimum. Na druhej strane chorvátsky oponent si svojou už štvrtou výhrou zaistil miestenku do vyraďovacej fázy súťaže.

Hostia sa rovnako ako v predošlom stretnutí museli zaobísť bez hrotového útočníka Bakoša, ktorého post opäť zaujal Ali Ghorbani, a Erika Grendela, ktorý na maródku pribudol pred ligovým zápasom s Podbrezovou.

Chorvátsky zástupca začal kontrolovať dianie zhruba po štvrťhodine hry a zakrátko aj otvoril skóre. Nikým nestrážený Gojak efektným spôsobom prekonal Chudého.

Na prvý zásah domáci nadviazali v 36. minúte, keď po strieľanom centri poslal loptu do vlastnej siete Kadlec. Začiatkom druhého dejstva sa opäť pýtali k slovu hráči Dinama, no Gavranovičova kontra nepriniesla želané ovocie.

V 63. minúte dali o sebe prvýkrát vedieť hostia. Čanturišvili skúsil šťastie a nádhernou „obaľovačkou“ znížil. Nový impulz však bezzubí „bíli Andeli“ nedokázali zužitkovať. Po zlej rozohrávke a presnej prihrávke z pravej strany Oršič zoči‑ voči Chudému nezaváhal a spečatil víťazstvo domácich.

Látal neskrýval hnev

Po zápase sa tréner „červeno‑čiernych“ pristavil okrem hodnotenia svojich zverencov aj pri náročných podmienkach. Rodák z Olomouca podľa vlastných slov nemohol kvôli hustej hmle veľkej časti mužstva rozdávať pokyny.

„Veď sme nevideli na druhú stranu ihriska. Apelovali sme na arbitrov, nech prerušia duel alebo nech s tým niečo robia. Hráčov na opačnej strane hracej plochy som nemohol ani koučovať,“ poznamenal Látal.

48-ročný lodivod prehovoril aj o motivácii do ďalších zápasov Európskej ligy: „Nehovorím, že nemyslíme na postup, ale kráčame od zápasu k zápasu. Obe stretnutia chceme odohrať so cťou.“