Domov Šport Spartak na úvod s troma bodmi

Spartak na úvod s troma bodmi

0
0

Chvíle radosti a eufórie. Aj tak by sa dali opísať prvé momenty na Štadióne Antona Malatinského po tom, ako domáca družina pod vedením Radoslava Látala zaknihovala historický úspech. Vysoko favorizovaný Anderlecht aj napriek dominancii nedokázal nájsť recept na pozornú defenzívu súpera a z Trnavy si nesie domov prehru 0:1. O jediný gól stretnutia sa v 79. minúte postaral Matej Oravec.

Oba celky nastúpili do zápasu v oddychovom tempe bez výraznejšej snahy ohroziť brankára súpera, a tak televíznemu prenosu zostali aspoň do prestávky verní len tí najzarytejší fanúšikovia.

Prvá väčšia šanca úvodného dejstva prišla až v 39. minúte – center z ľavého krídla skončil na hlave osamoteného Dimatu, no ten sa svojím „koníčkom“ netrafil medzi tri tyče.

Druhý polčas sa spočiatku odohrával v podobnom duchu. Kameňom úrazu každej útočnej akcie bola skalopevná obrana jedného či druhého celku. Trnavčania však začali byť v hre s loptou sebaistejší, čo takmer v 67. min. vyústilo ku otváraciemu zásahu.

Priamy kop Radu z pravej strany našiel hlavu Bakoša, no skúsený slovenský strelec mieril trestuhodne nad. Vytúžený gól prišiel až v 79. minúte, kedy si na opakovaný rohový kop Grendela k vzdialenejšej žrdi nabehol Oravec a hlavou prekonal bezmocného Didillona.

Mladík, ktorého zaradenie do základnej zostavy bolo obrovským prekvapením, tak „Spartakovcov“ nezmazateľným písmom zapísal do histórie.

Potreba bojovať na všetkých frontoch

„Bíli Andeli“ síce momentálne zažívajú spanilú jazdu európskou scénou, vo Fortuna lige sa však pohybujú na spodných priečkach. Kouč Radoslav Látal sa z mimoriadne cenného víťazstva raduje s hráčmi, no uvedomuje si daň, ktorú účasť v súťaži so sebou prináša.

„Máme tri body, sme šťastní a trochu si to užívame, ale chýbajú nám body v domácej lige. Bohužiaľ, je to veľmi ťažké bojovať na troch frontoch. Káder sa rozšíril, ale tých zápasov je naozaj veľmi veľa.“

Trnava sa v rámci skupinovej fázy Európskej ligy najbližšie predstaví vo štvrtok 4. októbra na štadióne Fenerbahce Instanbul.