Domov Zahraničie Útok vo Veľkej Británii si vyžiadal tri obete

Útok vo Veľkej Británii si vyžiadal tri obete

0
0

Traja ľudia zomreli a traja utrpeli vážne zranenia po tom, čo ich v sobotu v parku v anglickom meste Reading napadol útočník s nožom. Na mieste incidentu zatkli 25-ročného muža z mesta, pravdepodobne pôvodom z Líbye.

Incident sa stal v sobotu okolo 19:00 miestneho času (20:00 stredoeurópskeho letného času) v parku Forbury Gardens. Podľa jedného zo svedkov sa muž pohyboval medzi skupinami ľudí a usiloval sa ich pobodať.

Útočil Lýbijčan?

Hoci polícia najskôr informovala, že nešlo o teroristický čin, na miesto privolali aj príslušníkov protiteroristickej jednotky a neskôr oznámili, že prípad predsa len bude vyšetrovať ako „teroristický incident“.

Ian Hunter z Thames Valley Police uviedol, že v súvislosti s útokom nehľadajú ďalších ľudí. Polícia požiadala verejnosť, aby sa ľudia ozvali, ak majú útok zachytený na videu, a nezverejňovali zábery z incidentu na internete.

Zdroje z oblasti bezpečnosti pre BBC uviedli, že zatknutý muž je podľa všetkého Líbyjčan. Muž bol v minulosti vo väzení za relatívne nezávažný trestný čin, ale nie za terorizmus. Polícia vykonala po útoku v jednom z činžiakov v Readingu v noci razie.

Nezmyselný útok

Viacero politikov už vyjadrilo smútok i rozhorčenie nad útokom. Premiér Boris Johnson uviedol, že myslí na „všetkých, ktorých postihol tento hrozný incident v Readingu“ a poďakoval sa záchranným zložkám, ktoré tam zasahovali.

Ešte v nedeľu ráno sa v súvislosti s útokom stretol s bezpečnostnými predstaviteľmi, ministrami a predstaviteľmi polície.

Ministerka vnútra Priti Patel sa zase vyjadrila, že je „hlboko znepokojená“ a v neskoršom vyhlásení incident odsúdila ako „nezmyselný útok na ľudí, ktorí si jednoducho užívajú sobotný večer s rodinou a priateľmi“.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…