Domov Šport Varga na ME 11-ty

Varga na ME 11-ty

0
0

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil na majstrovstvách Európy vo Valencii 11. miesto v olympijskom triatlone (1500  m plávanie, 40  km cyklistika, 10  km beh). V kategórii elite muži zaostal za víťazom Dorianom Coninxom z Francúzska o 1:28 minúty.

Varga bol tradične najrýchlejší v plávaní. V cyklistickej časti sa držal v hlavnom balíku, napokon dobehol jedenásty. Postaral sa tak o tretie najlepšie slovenské umiestnenie v elitnej mužskej kategórii v histórii ME. Najlepší výsledok dosiahol Varga v roku 2015, keď skončil štvrtý, v roku 2008 skončil Pavel Šimko na 6. mieste.

Zadosťučinenie

Varga mohol skončiť aj o nejaký ten stupienok vyššie. „Chvíľu to vyzeralo aj na deviate miesto, ale som skutočne rád aj za toto umiestnenie. V záverečnom kilometri som dostal krízu, keby som šiel o jednu rýchlosť lepšie, tak by som zašprintoval o tú deviatu priečku,“ uviedol Varga pre Slovenskú triatlonovú úniu …