Domov Šport Veľká vlna kritiky na Sagana

Veľká vlna kritiky na Sagana

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan privádza v záverečných špurtoch svojich súperov do šialenstva. Preto všetkým vyhovuje, keď v nich náš „Tourminátor“ chýba. Inak tomu nebolo ani pred dvomi týždňami v monumentálnej klasike Okolo Flámska.

Víťazovi klasiky Niki Terpstrovi vyšiel 27 kilometrov pred cieľom únik, na ktorý sa pokúsil zareagovať Peter Sagan, keď do cieľa ostávalo ešte 16 kilometrov.

Keďže bol vo svojej snahe osamotený, postupne ho väčšia skupinka dohonila, a on očakával, že spoločne náskok vedúceho pretekára okrešú. Veľmi sa však mýlil.

Nikto zo spomínanej skupinky nemal záujem so Saganom spolupracovať a pomôcť mu dostať sa do záverečného šprintu, kde by bol najväčším favoritom na víťazstvo.

Pozrite si ako Sagan vyzýval ostatných jazdcov na spoluprácu (min. 1:20 – 1:26)

Nespokojný Sagan

Sagan svoju frustráciu dával aj poriadne najavo a záver pretekov vypustil. Napokon skončil šiesty. „Ostatné tímy nerešpektovali situáciu na trati a spolčovali sa.

Ja nie som jediný, koho potrebujú ostatné tímy poraziť. Je nás tu 200. Myslím, že ostatné tímy urobili chybu. Keď to takto pôjde ďalej, tak Quick‑Step vyhrá všetky preteky,“ povedal Peťo znechutene po pretekoch.

Nie je to prvýkrát, keď sa Sagan sťažuje na nedostatok spolupráce súperov. Za to si už neraz vyslúžil kritiku, avšak tentoraz sa do neho pustil bývalý majster sveta Tom Boonen, ktorý kariéru ukončil len minulý rok.

On má najmenej čo hovoriť

„Nedostatok spolupráce? Je to práve Sagan, kto sa vždy snaží zavesiť na koleso druhých. Zrazu vyštartuje dopredu a máva rukou, aby ostatní pracovali. V takom prípade musíte držať zatvorené ústa,“ nešetril Belgičan kritikou a dodal:

„Myslím, že Sagan by naozaj nemal hovoriť o nedostatku spolupráce. Je veľmi dobrý cyklista, ale nemali by ste hovoriť takéto veci, ak sa snažíte zavesiť na druhých.

Je to práve on, kto sa vždy snaží vyťažiť z práce iných tímov. Nie je na tom nič zlé, ale potom sa nemôžete sťažovať a hovoriť: Oni so mnou nechcú pracovať.

Tom Boonen

Belgický cyklista bol jedným z najúspešnejších v pelotóne. V roku 2007 získal Zelený dres na Tour de France, okrem toho má na konte aj 6 etapových víťazstiev na týchto prestížnych pretekoch, dve pridal aj na španielskej Vuelte.

Na konte má aj takmer tri desiatky triumfov na jednodňových klasikách. Medzi nimi napríklad štyrikrát vyhral Paríž – Roubaix, tri krát Okolo Flámska, trikrát Kuurne–Brussels–Kuurne a dokonca päťkrát dominoval na belgickej letnej klasike E3 Harelbeke.

V roku 2005 získal titul majstra sveta a v tímovej časovke má celú sadu medailí.

sam, foto: printsceen, video: youtube