Domov Šport Volejbalisti sú na dobrej ceste za postupom na ME

Volejbalisti sú na dobrej ceste za postupom na ME

0
0

Slovenskí volejbalisti uspeli vo svojom 4. dueli v F­‑skupine kvalifikácie o postup na ME 2023. V Budapešti zdolali domáce Maďarsko 3:1 a na konte majú 9 bodov. Sobotným triumfom sa priblížili k účasti na európskom šampionáte.

Zverenci trénera Mareka Kardoša vstúpili do kvalifikácie povinným víťazstvom s Gruzínskom na domácej palubovke 3:0. Následne si rovnakú prehru doniesli zo Španielska.

Dôležité zápasy s Maďarskom

Potom však prišli dve dôležité víťazstvá s Maďarskom. Nášho južného suseda privítali najskôr na domácej palubovke v Nitre.

Ťažký zápas slovenskí volejbalisti zvládli a pripísali si dôležité tri body do tabuľky za víťazstvo 3:0. Ešte dôležitejší bol hneď nasledujúci zápas v Budapešti, kde mali Slováci potvrdiť domáce víťazstvo proti Maďarom.

Slováci v prvom sete odskočili súperovi za stavu 4:4, keď získali 5 bodov za sebou a dotiahli set do víťazného konca. V ďalšom Kardošovi zverenci otočili zo 4:5 na 11:5 a náskok si opäť udržali až do konca.

V treťom sete sa oba tímy naťahovali o každý bod. V jeho závere sa domáci ujali vedenia 24:21 a set si už nenechali ujsť.

Aj záverečné dejstvo malo dlho vyrovnaný priebeh, za stavu 18:18 však Maďari dovolili Slovákom …