Domov Šport Procházková v Madone trikrát na pódiu

Procházková v Madone trikrát na pódiu

0
0

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková dvakrát vyhrala preteky Svetového pohára v letnej verzii tohto športu – na kolieskových lyžiach. Okrem toho sa v lotyšskej Madone tešila aj z ďalšieho pódiového umiestnenia.

V Madone sa Procházkovej darilo, keď sa na pódium najskôr dostala v šprinte voľnou technikou. Slovenská lyžiarka obsadila tretie miesto, keď zaostala iba za Švédkou Locknerovou a Taliankou Bolzanovou. Ďalšia slovenská reprezentantka Barbora Klementová skončila v 20-člennej konkurencii na 9. mieste.

Neskôr Alena Procházková ovládla preteky v behu na 15 kilometrov voľnou technikou s hromadným štartom, v ktorých bola o 1,6 sekundy rýchlejšia ako česká reprezentantka Sandra Schützová a o 3,5 sekundy ako Švédka Jackline Locknerová.

O deň neskôr stála na najvyššom stupienku opäť, keď bola najlepšia aj na polovičnej trati klasickou technikou s intervalovým štartom, kde za sebou opäť nechala Češku Schützová a Švédku Angelsioeoevú.

sam, foto: sla.sk