Domov Zahraničie Lietadlo Ryanairu po bombovej hrozbe bezpečne pristálo v Aténach

Lietadlo Ryanairu po bombovej hrozbe bezpečne pristálo v Aténach

0
0

Na medzinárodnom letisku v Aténach v nedeľu večer bezpečne pristálo lietadlo spoločnosti Ryanair s 190 ľuďmi na palube, v ktorom predtým neznámy páchateľ nahlásil bombu. Grécka polícia neskôr oznámila, že na palube lietadla neobjavila nijakú výbušninu.

Boeing 737 smeroval do Atén z poľského mesta Katovice. Kto v ňom bombu nahlásil, nebolo bezprostredne známe. Šéf oddelenia pre styk s verejnosťou na letisku v Katoviciach Piotr Adamczyk uviedol, že varovný telefonát dostali letiskové úrady v čase, keď bolo lietadlo nad Slovenskom.

„Po štarte lietadla prijalo informačné stredisko letiska telefonát týkajúci sa možnej prítomnosti výbušného zariadenia na palube,“ povedal agentúre AFP.

O hrozbe následne upovedomili pilotov a riadiace veže. Lietadlo potom až do bezpečného pristátia sprevádzali stíhačky – najskôr maďarské a napokon grécke.

Nakoniec pristálo vo vyhradenej časti medzinárodného letiska v Aténach krátko pred 18.00 h miestneho času (17.00 h SEČ), čiže s takmer 2,5-hodinovým meškaním.

Hovorkyňa aténskeho letiska uviedla, že všetci pasažieri aj členovia posádky sú v poriadku. Lietadlo aj batožinu po prílete prehľadávali špeciálne policajné tímy.

Grécka polícia napokon uviedla, že pri prehliadke lietadla aj kontrole pasažierov „nenašla nič podozrivé“.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…