Domov Zaujímavosti Koľko času presedíte na záchode? Toto je život v číslach

Koľko času presedíte na záchode? Toto je život v číslach

0
3

Napadla vám niekedy myšlienka, že by ste sa radi dozvedeli, koľko urobíte za život krokov alebo koľko času približne strávite na toalete? Koľko času prespíte a ako často máte za svoj život sex?

Ak ste nad niečím podobným doteraz nepremýšľali, my vám to rozmeníme na drobné. Globálne sa pri týchto údajoch vychádzalo z priemerného dožitého veku približne 65-72 rokov.

Údaje sa teda približujú skutočnosti a môžete si byť istý, že čísla, ktoré sa teraz dozviete, sú vo väčšine totožné s realitou.

Spánok je zdravý

Spánok je zdravý. Tento poznatok nie je žiadnym tajomstvom. Doba ideálneho spánku je odhadovaná na 8 hodín denne. Niektorým jedincom však stačí 5-6 hodín čistého spánku.

Spánok je skvelým relaxom pre naše telo i myseľ. Možno vás teraz zaskočíme, no v priemere človek prespí 23 až 25 rokov svojho života!

Ženy vyberajú rozvážne, hlavne v šatníku

Nielen svojho budúceho partnera milé slečny. Aj iné rozhodovanie vám trvá niekedy trochu dlhšie. V priemere však ženy strávia 1 rok svojho života vyberaním a uvažovaním o tom, čo si na seba oblečú.

Takže 365 dní žena rozmýšľa iba nad tým aká blúzka, sukňa, šaty či tričko sa jej hodia k topánkam. Ale ku ktorým topánkam?

Vlasy sú vzácne a výnimočné

Keby to bolo možné, vlasy by sa mohli stať perfektným materiálom na výrobu textílie. Hoci, chov ľudí za účelom získavania vlasových vlákien by bol asi neetický.

Musíte však vedieť, že ľudské vlasy vydržia ťah až 8 ton. V priemere má človek na hlave 100 000 vlasov a za život človeku narastie viac ako 500 km nových vlasov.

Sedenie na toalete je prospešné

Pokiaľ vás netrápi črevná chrípka. V takom prípade je to nepríjemná komplikácia, ktorá nikomu nevonia. Avšak toaleta je perfektným miestom, ktoré je doslova centrom kreativity a tvorivosti.

Čím to je spôsobené? Na to vám neodpovieme, no to že v priemere presedíte na toalete viac ako 3 mesiace vášho života, vás možno privedie na iné myšlienky.

Holiť či neholiť?

Nuž, mužský testosterón má tú vlastnosť, že spôsobuje rast chĺpkov aj na tvári. Holenie brady je pre niektorých mužov pravidelným rituálom.

Iní žiletku odložia a nechytia do ruky dlhé mesiace či roky. Ak sa však holíte, vedzte, že holením strávite aspoň 6 rokov svojho života. A to sa bavíme len o tvári.

Mužský inštinkt

Pri mužoch ešte chvíľu ostaneme. Tentoraz tu máme kompliment, ktorý poteší nejednu dámu. Dôkazom toho, že muž je vnímavý tvor, je fakt, že muž strávi približne 365 dní pohľadom na ženy. Možno nie priamo do očí, no i tak je to podarená lichôtka.

Pomaly ďalej zájdeš

V skutku ide o individuálnu hodnotu, no koľko krokov asi tak spravíme priemerne za svoj život? Taký čašník by vám o tom povedal svoje.

Bez ohľadu nato, kto aké povolanie vykonáva, je však možné povedať, že bežný človek spraví za svoj život priemerne viac ako 183 000 000 krokov.

Týmto tempom nachodí človek zhruba 87 000 km. Čo znamená, že prejde po obvode zeme viac ako dvakrát. V zásade sme všetci cestovatelia.

Slintáme ako zver

Možno to nebude úplne kóšer téma, no ide o úplne bežný biologický proces, ktorý sa odohráva v našom tele. Bez neho by naša sliznica a ústa boli ako vyprahnutá Sahara.

Číslo je však naozaj šokujúce. Za svoj život ľudské telo vyprodukuje zhruba 23 600 litrov slín.

Človek ako had?

No veľa toho s týmto beznohým plazom spoločného nemáme. I keď ľudská povaha je niekedy porovnateľná s tou haďou. Ale čo máme spoločné?

Hady zvliekajú svoju kožu. Niektoré ju zvlečú za svoj život desiatky, stovky či tisícky krát. Človek vymení svoju kožu dokopy približne 900 krát za život.

Na sex sa nezabúda

Teraz sa môže niekto z čitateľov uraziť, no čísla hovoria jasne. Odchýlky sú však povolené a preto sa nebudeme čudovať, ak sa v tejto mierke úplne nevidíte.

Ak ste číslo 8 300 ešte neprekonali, nezúfajte, máte dostatok času. Presne toľko pohlavných stykov má podľa vedcov totiž človek za svoj život. Rieka má dva brehy. Na ktorom ste vy?

Čísla sú niekedy neúprosné, no je zaujímavé vedieť, že život je kolobehom, ktorý sa len tak nezastaví. Vedieť koľko litrov pretečie Amazonkou je rovnako zaujímavé ako vedieť, že počas tohto čítania vám narástol nos o niekoľko milimetrov a asi dve minúty ste mali zatvorené oči, pretože za deň žmurkneme asi 25 000 krát.

Denis Ruščák, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…