Domov Cestovanie 7 zaujímavostí o Bahamách, o ktorých ste (možno) doteraz ani nevedeli

7 zaujímavostí o Bahamách, o ktorých ste (možno) doteraz ani nevedeli

0
0

Bahamy sú nezávislý anglicky hovoriaci štát v oblasti Karibského mora, v Atlantickom oceáne. Ide o súostrovie vyše 700 ostrovov a ostrovčekov. Bahamy objavil Krištof Kolumbus ešte v 15. storočí a my sme si v tomto článku pripravili sedem zaujímavostí o tomto exotickom štáte.

Ružová pláž

Už ste niekedy počuli o ružovom piesku? Ten nájdete práve na jednom z ostrovov Bahám zvanom Harbour Island. Ružový piesok na pláži Pink Sands pochádza z mikroskopického morského zvieraťa s jasne ružovou alebo červenou škrupinou.

Ide o veľmi zaujímavý prírodný unikát a je medzi ľuďmi veľmi vyhľadávaný. Veď, kto by sa nechcel poprechádzať po nezvyčajne sfarbenom piesku.

Ružová pláž

Mount Alvernia

Vrch Mount Alvernia, ktorý sa nachádza na ostrove Cat Island, dosahuje výšku 63 metrov a je najvyšším vrcholom na Bahamách. Bahamy nie sú len ostrovy s krásnym pieskom, ale aj toto miesto a tento vrchol vás presvedčia, že sa tam nachádza veľa zaujímavých a jedinečných miest.

Mount Alvernia

Podvodné jaskynné systémy

Počas Doby ľadovej bola hladina mora oveľa nižšia ako je v súčasnosti. V priebehu tohto obdobia vápenec, ktorý tvorí jednotlivé ostrovy, bol erodovaný kyslým dažďom, čo malo za následok vznik stoviek systémov vertikálnych a horizontálnych jaskýň, ktoré sú teraz pod ostrovmi.

Aj samotný názov „Bahamy“ vznikol na základe týchto podvodných jaskynných systémov. Pretože slovo pochádza zo španielskeho slova „baja mar“, čo znamená plytkú vodu alebo more.

Najdlhší (známy) podvodný jaskynný systém na svete sa konkrétne nachádza v Národnom parku Lucayan na ostrove Grand Bahama.

Domorodí obyvatelia

Prví ľudia, ktorí obývali ostrov, boli nazývaní Tainos. V súčasnosti na Bahamách žije takmer 400 tísíc obyvateľov. Väčšina z nich žije na ostrovoch Grand Bahama a New Providence, na ktorom leží aj hlavné mesto Nassau.

Krajina žije z cestovného ruchu a z výhodných daňových zákonov, ktoré z nej činia jedno z najväčších finančných centier sveta. Vedeli ste o tom?

Deanova modrá diera

Toto zaujímavé miesto sa nachádza západne od mesta Clarence na Bahamách. Ide o najhlbšiu modrú dieru na svete, hlboká je vyše 200 metrov a patrí k vyhľadávaným miestam turistov, ktorí si ju chcú obzrieť aj zblízka.

Deanova modrá diera

Národným symbolom krajiny je aj plameniak

Táto krajina zaujme človeka nielen krásnymi miestami a čarovnými ostrovmi, ale napríklad aj svojimi symbolmi. Vedeli ste o tom, že národnými symbolmi Bahám sú okrem iného aj ružové plameniaky?

Versailles Gardens

Táto záhrada s priľahlým kláštorom je tiež miestom, ktoré pri nášteve Bahám jednoducho nesmiete vynechať, či už idete na ostrov Paradise Island alebo Nassau.

Nachádzajú sa tam bohaté výsadby tropických stromov a kríkov, ktoré vytvárajú krásne prostredie. Súčasťou je aj viacero zaujímavých budov, ako napríklad miestny kláštor. Toto miesto je jedno z najobľúbenejších miest, ktoré si ľudia často vyberajú, aby si tam povedali svoje „Áno“.

Versailleské záhrady

Radoslav Hoppej, foto: depositphotos, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…