Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Mystifikátor

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

0
0

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž nie dvoch, ale viacerých tvári, ktorý od vysokoškolských štúdií zvolil metódu dosiahnutia úspechu podliezaním latiek a tak získania titulovaného výsledku.

Smutný príklad pre mladú generáciu, ako je možné už v mladosti získať vysokoškolský diplom za kompilát, ktorého dokonca ani nie je autorom.

Mystifikátor má po desaťročiach už vo vrcholnej funkcii drzosť verejne sa priznať k podvodu, plagiátu a s takýmto priznaním žiť v nepísanej podmienke.

Žiaľ, tento spôsob života s podvodným titulom zanechal nekonečné množstvo podnikateľských podvodov, ktoré sa rokmi premlčali a on sa mohol vybrať s pokriveným charakterom do politiky: bojovať proti podvodom, nespravodlivosti, klamstvám, proti tomu, čo na ceste životom sám zanechal.

Doktor Jekyll a Mr. Hyde nie hororový, ale politický príbeh, nie pred sto rokmi, ale v súčasnosti, nie v Anglicku, ale na Slovensku.

Iste po svete behá takých postavičiek neúrekom, no to nemôže ospravedlňovať skutočnosť, že aj u nás a ešte k tomu na samom vrchole politiky sa mystifikátor môže blahosklonne vyhrievať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: Parlamentné harašenie

Píšem tieto riadky aj preto, že sa mi nedávno dostal do rúk bestseller amerického psychológa Marka Massona z New Yorku, kde ma oslovili tieto riadky:

„Akoby nestačilo, že máme takú mizernú pamäť – dokonca takú mizernú, že výpovede očitých svedkov sa na súde neberú vždy ako dostačujúci dôkaz – ešte aj náš mozog nedokáže fungovať nestranne.“

A popri týchto problémoch s naším žitím a bytím, medzi nami v spoločnosti – politike behajú mnohí mystifikátori a jeden z nich je raz predsedom vlády a potom pokladníkom financií.

Za roky účinkovania stvoril množstvo neuveriteľných vyjadrení, „dôkazov“, pochybných konšpiračných príbehov a obvinení. Premúdrený, presvedčený o svojej pravde a chybách druhých, a vždy platí len jedna pravda, pravda mystifikátorova.

Mnohí neveríme, ale tlieskame, druhí nadávame a preklíname a tretí mlčíme. Len minulosť je vinná za dnešok, a bude vždy vinná pokiaľ bude vládnuť mystifikátor so svojimi ctiteľmi, bez chýb a s „čistými rukami“.

Veď mozog už nedokáže nestranne fungovať a mystifikátorovi sa darí všetko prekryť posmeškami, vydieraním v priamom prenose a mystifikáciou.

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SR  • ČAPLOVIČ: Očkovanie

    Boli to šťastné časy, keď očkovanie bolo povinné, keď nás od detstva vakcíny chránili prot…
  • ČAPLOVIČ: Odmietam

    Odmietam neslušný slovník politikov, súčasné výzvy opozície k občianskej neposlušnosti, ur…
  • ČAPLOVIČ: Klíma a zdravie

    Aktivizuje sa svet politiky v Ríme a v Glasgowe. Rozhodujúce témy sú záchrana našej planét…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…