Domov Šport Chára sa zapísal do histórie NHL

Chára sa zapísal do histórie NHL

0
0

Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal prvý kanadský bod po prestupe do Washingtonu Capitals. V piatom zápase novej sezóny zámorskej NHL prispel k víťazstvu svojho tímu nad Buffalom Sabres 4:3 po nájazdoch asistenciou. Zároveň tým prepísal históriu súťaže.

Chára nastúpil v novom drese po prvý raz na domácom ľade a svojou prihrávkou asistoval na gól Jakuba Vránu na 3:2. V hre bol 19 minút a 8 sekúnd a okrem asistencie si pripísal jednu mínusku, jednu strelu a dva hity.

Vysoký obranca zaznamenal kanadský bod v základnej časti vo veku 43 a viac rokov, a to len ako piaty obranca v histórii NHL. Pred ním to dosiahli Chris Chelios, Doug Harvey, Tim Horton a Allan Stanley.

Washington zvládol prvý z minimálne štyroch zápasov bez kapitána Alexandra Ovečkina a ďalších troch ruských hráčov, útočníka Jevgenija Kuznecova, obrancu Dmitrija Orlova a brankára Iľju Samsonova, ktorí sú za porušenie koronavírusového protokolu na covidovej listine. V tretej tretine sa navyše zranil útočník Tom Wilson a nedohral…