Domov Slovensko Danko s Matovičom ukázali úroveň. Dvaja kohúti na jednom smetisku

Danko s Matovičom ukázali úroveň. Dvaja kohúti na jednom smetisku

0
0

Národná rada Slovenskej republiky sa v poslednom období otriasa v základoch, Ústava Slovenskej republiky je trhacím šlabikárom a politická česť už dávno stratila svoju podstatu. Nezmyselné hádky, boje o vlastné egá a k tomu všetkému Danko s Matovičom v parlamente.

Konflikt medzi predsedom NR SR a lídrom Obyčajných ľudí dospel nedávno až k hrubým urážkam.

Danko ne/vie

Programové vyhlásenie vlády, ktoré schvaľovala samotná koalícia v zložení Smer-SD, SNS a Most-Híd, akoby už ani neexistovalo. Aspoň tak to vyzerá v réžii Andreja Danka, ktorého cieľom je skôr presadiť individuálne záujmy.

„Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť konečne dostavbu diaľnic a nemocníc,“ povedal predseda SNS vo vysielaní rádia Expres.

Sľub  o vyrovnanom štátnom rozpočte tak týmito slovami dostal solídne „KO“. Jedine, že by Andrej Danko nevedel, pod čo sa vlastne pred niekoľkými mesiacmi podpisoval.

Danko sa ospravedlnil

Predseda parlamentu sa neskôr prostredníctvom svojho hovorcu ospravedlnil a odôvodnil svoju nevhodnú rétoriku. „Aj Andrej Danko je len človek.

Ospravedlňuje sa za prehnanú reakciu, no po tom, ako ho pán Matovič dennodenne uráža a provokuje, čoho dôkazom je aj Matovičov včerajší vstup do tlačovej konferencie predsedu NR SR, kde hanlivým gestom narušil tlačovku, a takisto aj dnešná provokácia za asistencie pána Marosza, ktorý si celý incident nahrával, sa jednoducho pán Danko neudržal a reagoval tak, ako reagoval,“ informoval Tomáš Kostelník, pričom dodal, že Danko nechcel uraziť nikoho iného ako Matoviča.

Matovič musel reagovať

Ako už býva zvykom, impulzívne reakcie lídra OĽaNO na seba nenechali dlho čakať. Igor Matovič na Dankove vyjadrenia reagoval tak, že predsedovi parlamentu daroval jednosmernú letenku do Grécka.

Tým chcel Dankovi naznačiť, kam jeho politika márnotratnosti a zadlžovania môže Slovensko priviesť.

Estráda priamo v pléne

Matovič Dankovi priamo v pléne povedal, aby „také debiliny“ nerozprával. Tým narážal na jeho vyjadrenie v rádiu Expres. „Si falošný, špinavec, buzerant.

Ty mne nebudeš hovoriť, že som hajzel. Ja nemám papier na hlavu ako ty,“ kričal Danko na Matoviča priamo v pléne NR SR. Grécko zrejme nebolo destináciou, ktorú by predseda SNS obľuboval.

Moskva je predsa len srdcu bližšia. „Ty si predseda národnej rady? Predseda národnej rady povie v pléne poslancovi, že ty si buzerant?“ reagoval Matovič.

Vzhľadom na jeho rétoriku sa skôr čakalo, že Dankovi oplatí verbálny atak rovnakou mincou. Ostatní poslanci sa prizerali na estrádu, ktorú títo dvaja politici predvádzali. Napokon sa vášne upokojili.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…