Domov Šport Dunajská Streda sa rozlúčila s Európou debaklom

Dunajská Streda sa rozlúčila s Európou debaklom

0
0

Futbalisti Dunajskej Stredy cestovali do Linzu s parádnou vizitkou lídra Fortuna ligy, ktorý v tejto sezóne v deviatich zápasoch zakaždým zvíťazil s výsledným skóre 32:10. Zápas 3. predkola Európskej ligy však zverenci Bernda Storcka vonkoncom nezvládli. Keď v 55. min domáci Husein Balic zvýšil na 6:0 pre LASK, tím DAC bol zrelý na uterák.

Vo štvrtok v Linzi načal Dunajskú Stredu mladý rakúsky útočník Marko Raguž, ktorého zásluhou domáci už v 16. min viedli 2:0. Potom hostia opticky vyrovnali hru, ale domáci uragán po prestávke odfúkol všetky ich nádeje.

Štyri góly v rozpätí deviatich minút ešte pred hodinou hry a bolo definitívne rozhodnuté. Výsledok pečatil v 77. min iba 19-ročný Thomas Sabitzer.

„Nechcem hovoriť o detailoch tejto prehry. Doteraz sme mali fantastickú sezónu, ale toto bol príliš silný súper. Máme mladé mužstvo, urobili sme veľa chýb. Musíme sa vedieť poučiť z takýchto prehier.

Teraz treba mužstvu zdvihnúť psychiku, povzbudiť ho a pripraviť na ďalší zápas akoby sa nič nestalo,“ povedal Bernd Storck do kamier RTVS.

Kapitán Dunajskej Stredy Zsolt Kalmár doteraz v sezóne až sedemkrát rozvlnil sieť, ale v Linzi vyšiel rovnako ako všetci spoluhráči naprázdno.

„Spolu vyhrávame a spolu aj prehrávame. Chyby sa stávajú. Nechcem konkretizovať, kto ich urobil. …