Domov Šport Favoriti si vylámali zuby. Čím prekvapila Europa League

Favoriti si vylámali zuby. Čím prekvapila Europa League

0
0

Druhá najprestížnejšia klubová súťaž sa v prebiehajúcej edícii stala akýmsi útočiskom pre špičkové európske kluby, pre ktoré sa v Lige majstrov už nenašlo miesto. Chelsea, Arsenal, Neapol či Inter Miláno. Úvodné osemfinále však potvrdilo, že favoriti v Európskej lige nemajú vôbec na ružiach ustlané.

„Kanonieri“ bez strelného prachu

Pre londýnsky Arsenal bol osemfinálový los na prvý pohľad viac než priaznivý, výlet do Rennes však nedopadol podľa predstáv.

Niekdajší finalista Ligy majstrov otvoril skóre gólom Iwobiho, no na ceste za víťazstvom ho zastavil vlastný zadák.

Sokratisova červená karta prebudila súpera, ktorý vzápätí po Bourigeaudovej delovke vyrovnal. V 65. minúte nešťastným spôsobom prekonal Petra Čecha obranca Monreal a na konečných 3:1 pre Stade Rennes uzavrel hlavou Sarr.

Ofenzíva Arsenalu sa v druhom dejstve zmohla len na nevýrazný pokus Özila. V odvete tak budú „gunners“ dobiehať dvojgólové manko.

Škriniarov Inter v Nemecku neohúril

Milánsky Inter sa v domácej súťaží snaží s vypätím všetkých síl udržať na štvrtej pozícii a zaistiť si tak účasť v Lige majstrov. Na krk mu však dýcha adept z Ríma, a tak ďalšou cestou je Európska liga.

Tam narazili „nerazzurri“ na nemecký Frankfurt a na prekážku menom Kevin Trapp. Bývalý gólman PSG niesol na ramenách obrovskú ťarchu najmä v 22. minúte, kedy si po faule domáceho Fernandesa postavil loptu na biely bod Marcelo Brozovič.

Jeho pokus Trapp bravúrne zlikvidoval, čo v súčte s bezzubosťou ofenzívy Milánčanov znamenalo udržanie bezgólového stavu. V hre sú tak naďalej oba celky.

Do Prahy s postupovými kartami

O asi najväčšiu senzáciu sa vo štvrtok postarali hráči pražskej Slavie. V súboji proti päťnásobnému víťazovi súťaže predviedli húževnatý výkon a zo štadióna Ramóna Sáncheza Pizjuána si odniesli mimoriadne cennú remízu 2:2.

Sevilla uhrala napokon doma so Slaviou len remízu.

Jedným z hrdinov večera bol aj Slovák Miroslav Stoch, ktorý v 25. minúte tečovanou strelou vyrovnal stav stretnutia. Andalúzania dokázali vzápätí nakloniť misky váh na svoju stranu, no ešte pred prestávkou sa so šťastím presadil dezorientovaný Alex Král.

Následnému tlaku zo strany španielskeho favorita dokázali „zošívaní“ odolať, a tak sú pred odvetou miernym favoritom na postup do štvrťfinále.