Domov Šport Florbalistky obhájili na MS 6. miesto

Florbalistky obhájili na MS 6. miesto

0
0

Slovenské florbalistky obsadili na MS vo švédskej Uppsale konečné 6. miesto. V záverečnom vystúpení podľahli v nedeľu Poľkám 3:4. Zverenky trénera Michala Jedličku tak zopakovali umiestnenie spred dvoch rokov zo šampionátu vo Švajčiarsku.

V skupine B majstrovstiev sveta vo florbale žien robili slovenskému tímu spoločnosť Nemky a severské krajiny – Fínsko a domáce Švédsko. Na úvod sme museli prehryznúť vysokú prehru proti domácemu superfavoritovi 3:22.

S druhým severským tímom to už bol vyrovnanejší zápas, no po druhej tretine mali Fínky pohodlnný náskok 5:1 a ten v záverečnom dejstve ešte zveľadili.

Po dvoch vysokých prehrách nebolo jednoduché skoncentrovať sa na ďalší duel, ale rýchly gól na začiatku duelu s Nemeckom nám v tom pomohol.

Koncentrovaný výkon s neprestrielnou obranou napokon znamenal naše prvé víťazstvo na turnaji (6:0). Do vyraďovacích bojov tak šli slovenské florbalistky z tretieho miesta a v osemfinále si konečne schuti zastrieľali.

Ich znovunadobudnutú pohodu si odniesli hráčky Spojených štátov (20:0). Škoda, že tento útočný potenciál si Slovenky nepreniesli aj do štvrťfinále, v ktorom nestačili na Švajčiarsko (1:12). Podobne ako pred dvomi rokmi nám ostali „len“ súboje o 5.-8. miesto.

O 5. – 8. miesto

S Nórskom to bol vyrovnaný duel, ktorý lepšie začali Severanky, keď sa už v 15. sekunde ujali vedenia. Od 19. minúty vak už viedli naše florbalistky a vedenie si udržali až do konca duelu (5:4).

Opäť nás tak čakal duel o 5. miesto a opäť s poľskými florbalistkami. Na rozdiel od švajčiarskeho šampionátu (4:8), tentoraz sme hrali s Poľakami vyrovnanejšiu partiu.

Po góle Grossovej Slovenky dokonca vyhrali úvodnú tretinu. Po druhej sa šlo do šatní za vyrovnaného stavu. V záverečnej tretine sa hralo opatrne, z víťazného gólu sa však v 56. minúte tešili súperky…