Domov Šport Frankfurt ukončil 42-ročné čakanie

Frankfurt ukončil 42-ročné čakanie

0
0

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt ukončili 42-ročné čakanie na európsku trofej. Nemecký bundesligista zdolal vo finále Európskej ligy v Seville Glasgow Rangers 5:4 po jedenástkovom rozstrele. Frankfurt nadviazal na úspech z roku 1980, keď vyhral Pohár UEFA – predchodcu EL.

Skóre otváral v 57. minúte po chybe nemeckej obrany Aribo, v 69. minúte po presnom centri Kostiča usmernil loptu za chrbbát McGregora Borre a bolo vyrovnané.

Gól už do konca riadneho hracieho času ani v predĺžení nepadol. Hrdinom zápasu bol brankár Kevin Trapp, ktorý v závere predĺženia za stavu 1:1 nohou reflexívne vyrazil strelu Ryana Kenta a v rozstrele zneškodnil pokus Aarona Ramseyho.

„Stále lapám po dychu, prežívam neopísateľné pocity. Pre Frankfurt, spolkovú krajinu Hessensko i celé Nemecko je to veľký deň. Naši fanúšikovia si túto trofej zaslúžili.

Počas celej sezóny stáli pri nás, bez ich pomoci by sme to nedokázali. Všetci sme hrdinovia,“ uviedol bývalý brankár Paríža St. Germain.

Eintracht pred začiatkom druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže nepatril medzi favoritov, po štvrťfinálovom vyradení Barcelony sa však o ňom začalo hovoriť ako o „čiernom koňovi“…