Domov Šport Halák sa sťahuje do Vancouveru

Halák sa sťahuje do Vancouveru

0
0

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude v kariére pokračovať vo Vancouveri. Ako neobmedzený voľný hráč podpísal s Canucks ročný kontrakt na 1,5 milióna dolárov, ďalších 1,5 milióna môže zarobiť na výkonnostných bonusoch.

Halák vytvorí v mužstve tandem s Thatcherom Demkom, kanadský tím potreboval po odchode Bradena Holtbyho do bránkoviska skúsenosti. Tridsaťšesťročný Halák počas pôsobenia v Bostone ukázal, že je spoľahlivý a silný náhradník i skvelý kolega pre ďalšieho brnakára.

„Šéf brankárov nášho tímu Ian Clark chcel, aby sme angažovali Jaroslava Haláka. Je to skúsený brankár, ktorý už dlho pôsobí v NHL a má za sebou niekoľko výnimočných úspechov. K Thatcherovi (Demkovi) sme potrebovali skúseného brankára. Halák bol k dispozícii, chcel prísť do Vancouveru a sme nadšení, že sa stal členom nášho tímu,“ povedal pre web Canucks generálny manažér kanadského klubu Jim Benning.

Slovenský brankár by mal na základe kontraktu s Canucks získať 750 000 dolárov vo forme platu a ďalších 750 000 dolárov vo forme podpisového bonusu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…