Domov Šport Hráči NHL sa vrátili na ľad. Nie však všetci

Hráči NHL sa vrátili na ľad. Nie však všetci

0
0

Po spečatení dohody o pokračovaní rozbehnutého ročníka 2019/2020 v zámorskej NHL sa hokejisti v najslávnejšej súťaži sveta môžu tešiť na play-off v netradičnom formáte s 24 mužstvami, ktoré sa začne 1. augusta. Hrať sa bude v kanadských mestách Edmonton a Toronto.

Všetky tímy NHL, ktorých sa to týka, už povolali svojich hráčov do tréningových kempov. Podobne ako v NBA, aj v hokejovej lige dostali hráči možnosť nepripojiť sa k svojim tímom a dokončenia ročníka sa nezúčastniť.

Na základe dohody vedenia súťaže a hráčskej asociácie vedenia klubov nemôžu hráčov potrestať za to, že z obáv pred koronavírusom nenastúpia do zostávajúcej časti sezóny.

Návrat na ľad odmietli napríklad skúsený český obranca Roman Polák z Dallasu Stars, Mike Green z Edmontonu Oilers, Travis Hamonic z Calgary Flames, Steven Kampfer z Bostonu Bruins či Sven Bärtschi z Vancouveru Canucks.

Neobvyklý formát

Profiliga zažije počas play-off niečo, čo sa bude výrazne líšiť od zaužívaného formátu. Bez fanúšikov na tribúnach sa má v úvode vyraďovacej časti denne konať päť až šesť stretnutí.

Víťaz Stanleyho pohár by mal byť známy najneskôr 4. októbra. Niekoľkomesačná prestávka v súťaži znamená taktiež posun nasledujúcej sezóny – začať by sa mohla v decembri alebo dokonca až v januári.

Od roku 1893 neudelili Stanleyho pohár iba dvakrát – v roku 1919 to bolo pre pandémiu španielskej chrípky, v roku 2005 zas pre celosezónnu výluku v NHL.Prísne opatrenia

Prvé dve kolá play-off sa majú odohrať za tvrdých karanténnych opatrení, členovia rodín jednotlivých hráčov budú mať povolený vstup na zápasy až od finále konferencií a aj to pri dodržaní určených noriem a predpisov.

Obe dejiská play-off budú okrem karantény podliehať aj prísnemu testovaniu na ochorenie COVID-19. Každý deň sa budú vykonávať testy nielen na hráčoch, ale aj zamestnancoch hotelov, kde budú hokejisti prespávať či reštaurácií, kde budú jesť, informovalo vedenie NHL.

Neočakáva sa, že pozitívny výsledok testu u jedného hráča úplne zastaví pokračovanie v sezóne. Vedenie súťaže sa v takom prípade postará o to, aby hráča čo najskôr izolovali od ostatných.

max, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…