Domov Kultúra VIDEO: Ich hudba vyráža dych aj keď nepoužívajú nástroje

VIDEO: Ich hudba vyráža dych aj keď nepoužívajú nástroje

0
0

Talentové súťaže sú už niekoľko rokov zásobárňou najrôznejších talentov. Pre začínajúcich umelcov je to príležitosť ako sa dostať do povedomia fanúšikov, pre fanúšikov zas možnosť rozšíriť si obzory o tom, čo všetko ľudia dokážu.

V minuloročnej edícii španielskej talentovej súťaže Sí Tú Que Vales sa skvele uviedla chlapčenská beatboxová skupina Berywam.

V obdobe súťaže, ktorú u nás poznáme pod názvom Československo (alebo Slovensko) má talent, vysielanej v talianskej televízii Canal 5 sa štvorica charizmatických mladíkov dostala až do finále.

Beatbox

Beatbox vytváranie tónov, pri ktorom protagonisti nepoužívajú hudobné nástroje ale jednotlivé tóny vydávajú zo seba len za pomoci svojich hlasiviek a úst.

Je to možné vďaka špičkovo zvládnutému ovládaniu svojho jazyka, krčných svalov a kontroly dychu.

Beatboxoví špecialisti

Berywam je skupina pochádzajúca z francúzskeho Toulouse a pozostáva zo 4 umelcov. Jej názov je tvorený začiatočnými písmenami ich umeleckých mien – Beatness, Rythmind, Wawad a MB14.

Chlapci sa dali dokopy ešte v roku 2015 a prvý úspech zaznamenali v roku 2016, keď vyhrali francúzsku beatboxovú súťaž, čo odštartovalo ich kariéru. Svoje prvé CD vydali v júni minulého roka.

Európu však ohúrili v semifinálovom kole minuloročnej edície talianskej talentovej súťaže, kedy publikum i porota neverila vlastným ušiam a očiam. V súťaži napokon skončili na piatom mieste a dá sa povedať, že práve tento úspech odštartoval ich medzinárodnú kariéru.

Ako to už býva, úspešné ťaženie sa rozhodol na sólokariéru využiť azda najvýraznejší člen zoskupenia MB14, ktorý v apríli tohto roka ohlásil odchod z kapely. Zvyšná trojica si však trúfa pokračovať aj bez neho a už oznámili aj meno jeho náhradníka.

Eminem, Beyoncé i Ed Sheeran

Napriek tomu, že chlapci nepoužívajú žiadne hudobné nástroje ani žiadny hudobný podmaz, ich vystúpenia svojou muzičnosťou vyrážajú dych.

Štvorica dokáže zahrať a zaspievať akúkoľvek modernú skladbu, dokonca aj tie najväčšie megahity. Pri počúvaní ich tvorby behá doslova mráz po chrbte.

Členovia skupiny Berywam

Beatness – pochádza z Toulouse a je takpovediac basom skupiny.
Rythmind – pochádza zo Saint‑ Raphaël, špecializuje sa na rytmus a bycie.
Wawad – podobne ako Beatness pochádza z Toulouse a má na starosti hudobnú časť tvorby, je tiež známy ako „hlavný klopkač“.
MB14 – odchádzajúci člen skupiny pochádza z Amiens a pre kapelu bude ťažké ho nahradiť. MB14 totiž dokáže napodobniť akýkoľvek hudobný nástroj a jeho zvuky by ste nerozoznali od originálov.

max, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Kultúra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…