Domov Komentáre KREMSKÝ: Mlčanie nezakryje hriechy Petra Kažimíra

KREMSKÝ: Mlčanie nezakryje hriechy Petra Kažimíra

0
0

Nominanti Smeru a bývalí funkcionári na ministerstve financií či Finančnej správe už mesiace vypovedajú o obrovskej korupcii, ktorá sa v minulých rokoch rozliezla v tomto rezorte. Priznávajú sa k úplatkom za zavedenie informačných systémov, vypaľovaniu podnikateľov, k daňovým podvodom.

Najnovšie skončil za mrežami aj bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc. Stále je však akosi ticho okolo človeka, ktorý tento rezort viedol dlhých sedem rokov od roku 2012 v dvoch vládach Róberta Fica a vláde Petra Pellegriniho – vtedajšieho podpredsedu Smeru Petra Kažimíra.

Ten sa v roku 2019 tesne pred voľbami z ministerstva zbalil a pobral sa na teplé miestečko mimo politiky – do kresla guvernéra Národnej banky Slovenska. Stal sa ním ako politický kandidát. Aj funkcie podpredsedu Smeru sa vzdal až potom, čo bol za guvernéra zvolený. Napriek akože nezávislej funkcii nikdy neprestal byť srdcom smerákom.

Je načase, aby sa tento človek, ktorý ministerstvo riadil v čase najväčšej korupcie, postavil k priznaniam svojich nominantov čelom a ukázal svoju zodpovednosť. Bývalí funkcionári ako Ľudovít Makó, František Imrecze, Daniel Čech, Lenka Wittenbergerová alebo Radko Kuruc boli jeho ľudia, ktorých do funkcií navrhoval a schvaľoval.

Peter Kažimír je dlhoročný politik SMERu a podľa mediálnych informácií aj blízky človek obvineného oligarchu Jozefa Brhela, veď v minulosti podnikal s jeho manželkou. Odkiaľ zobral na svoje luxusné nehnuteľnosti na Slavíne, na ktoré si z ministerského platu nemohol zarobiť?

Súvisí to s tým, že z úplatkov sú obvinení aj ľudia, ktorí mu ich roky prenajímali a nakoniec predali pod trhovú cenu?
Na Slovensku máme guvernéra, ktorý je podozrivý, že ako minister roky toleroval, kryl alebo dokonca podporoval obrovskú korupciu, o ktorej nemohol nevedieť.

Zázračne pritom zbohatol a museli by sme byť slepí, ak by sme sa tvárili, že to nesúvisí. Je čas, aby sa k tomu jasne vyjadril a vyvodil politickú zodpovednosť. Inak bude roky škodiť povesti Slovenska a nezávislosti Národnej banky.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…