Domov Komentáre KREMSKÝ: Nevytvárajme opozíciu v koalícii, Slovensko potrebuje pokoj

KREMSKÝ: Nevytvárajme opozíciu v koalícii, Slovensko potrebuje pokoj

0
0

Súčasná vláda je koalíciou štyroch subjektov, ktorá musí mať na prvom mieste zdvihnutie Slovenska z kolien. Zaviazali sme sa vyviesť našu krajinu z dlhoročnej krízy a byť vládou zmeny.

Aj pri tom však majú jednotlivé strany a ich predstavitelia právo prezentovať svoje riešenia. A z toho vzniká výmena názorov. Potiaľto je to normálne a zdravé.

Inak to nie je ani pri návrhu ministerstva financií o navýšení rozpočtu o 3,4 miliardy EUR. Nie je to malé číslo a tak vyvoláva diskusiu. Sulíkova SaS však odmieta schváliť navýšenie, ktoré predložilo ministerstvo.

Tu si však treba uvedomiť, že položky, ktoré sú v navýšení rozpočtu vyčíslené, už prešli parlamentom alebo vládou a smerujú z veľkej časti do pomoci ľuďom.

Vláda a poslanci koalície už sľúbili jednotlivé druhy pomoci tým, že ich schvaľovali v posledných mesiacoch. Rozhodli sme sa pomáhať, pretože práve dnes ľudia pomoc potrebujú. A to sú vo väčšine peniaze, o ktorých je dnes reč.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: KREMSKÝ: Nerobme z detí strašiaka

Plus ide o vytvorenie rezervy, pretože nikto dnes nevidí za roh a nevieme, či sa nám opäť nezosilnie pandémia, či nás na jeseň nečaká tretia vlna.

A takýto záchranný vankúš zabezpečí, že budeme mať istotu okamžitej pomoci v prípade zlého vývoja a nebudeme musieť rozpočet opäť otvárať.

Aj preto je dnes postoj SaS zvláštny a ich nedôvera voči ministerstvu otázna. Svojou kritikou totiž vyjadrujú postoj aj voči desiatkam pracovníkov ministerstva financií. Vytvárať vo vnútri vládnej koalície opozíciu je kontraproduktívne a určite nie zodpovedné.

Nešťastné osobné útoky len prilievajú olej do ohňa a stále viac vyhrocujú situáciu namiesto prinášania pokoja, ktorý Slovensko tak veľmi potrebuje. Je nevyhnutné rokovať, nájsť dohodu a potom ísť pred kamery a na sociálne siete.

Niekedy je lepšie odložiť zbrane a zavrieť sa za dvere rokovacej miestnosti. Ak to nepochopíme, pletieme tým záchrannú sieť ľuďom, ktorí v minulosti zneužívali moc, dovolili uniesť náš štát a dnes sa tešia z našej neschopnosti najskôr nájsť dohodu a priniesť pred ľudí až finálne riešenia, namiesto nič neriešiacich tlačoviek.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…