Domov Šport Majsterku sveta dobodal manžel

Majsterku sveta dobodal manžel

0
0

Vo veku 25 rokov zomrela kenská atlétka Agnes Jebetová Tiropová. Podľa informácií Kenskej atletiky (AK) dvojnásobnú medailistku z MS a majsterku sveta v krose z roku 2015 dobodal jej manžel. Incident sa udial v jej dome v meste Iten v západnej Keni.

Polícia okamžite rozbehla pátranie po Tiropovej manželovi. „Po príchode do domu ju našli na posteli a na zemi bola kaluž krvi. Mala bodné poranenia na krku, čo nás viedlo k záveru, že vražednou zbraňou bol nôž.

Spustili sme predbežné vyšetrovanie, jej manžel je podozrivý, pretože je na úteku. Snažíme sa ho nájsť, aby objasnil, čo sa stalo,“ povedal miestny policajný šéf Tom Makori.

Zakrátko už bol Ibrahim Rotich v rukách polície. Tá ho zadržala v pobrežnom meste Mombasa, odkiaľ sa pokúšal utiecť z krajiny.

Tiropová získala bronz v behu na 10 000 metrov na MS 2017 v Londýne i na MS 2019 v Dauhe. Na tohtoročnej olympiáde v Tokiu obsadila štvrtú priečku na trati 5 000 m.

„Keňa stratila klenot. Agnes bola jedným z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa talentov. Za sebou mala už aj impozantné vystúpenia na medzinárodnej scéne,“ uviedla AK…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…