Domov Slovensko VIDEO: Matovič sa opäť predvádzal: Riaditeľ ZOO a jeho opičky

VIDEO: Matovič sa opäť predvádzal: Riaditeľ ZOO a jeho opičky

0
0

Igor Matovič sa po takmer šesť mesiacoch opäť objavil v práci. Takmer pol roka tak vládol v parlamente relatívny kľud, keď si odmyslíme bežné poslanecké prekáračky. Teraz sa však vrátil a opäť neostal svojej povesti nič dlžný.

Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič sa na rokovaniach parlamentu nezúčastňuje už od leta. Ešte v máji tohto roka sa vyjadril, že na rokovania pléna chodiť nebude, a to z protestu voči predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi.

Naposledy bol teda v práci videný 20. júna, keď parlament volil nového riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Nesklamal…

Teraz sa poslanec Matovič opäť odhodlal prísť do parlamentu. Pravdepodobne mal potrebu sa po dlhom čase pripomenúť. „Obyčajný človek“ vystúpil s prejavom v rozprave k vládnemu návrhu novely zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Kto očakával teatrálny prejav, nebol sklamaný. Matovič si nebral servítku pred ústa a opäť urážal a urážal. Pustil sa najmä do strany SMER‑SD, a to za návrh zákona, ktorý má do praxe zaviesť vysoké poplatky u lekára.

„Vy ste sem prišli vyslovene s amorálnym, antisociálnym zákonom a tvárite sa, že chcete dobro pre ľudí,“ vyčítal vládnym poslancom.

Riaditeľ ZOO v Afrike

Podľa neho by poslanci mali priznať, že „sa správali ako opičky, ktoré majú iba stláčať tlačítka a nemajú mať svedomie a majú mať iba názor predsedu,“ pričom samotného premiéra označil ako riaditeľa ZOO.

Na adresu minulotýždňovej kauzy, keď poslanci neschválili návrh vlády, ktorý mal, ako už tradične každý rok, smerovať k zmrazeniu platov ústavných činiteľov sa vyjadril takto:

„Riaditeľ ZOO odíde do Afriky a opičky si povedia, že spravíme vzburu,“ a pokračoval: „a opičky si povedali, že oni si tie platy zvýšia.“ Podľa jeho slov opoziční poslanci vedeli, ako tí vládni zahlasujú a tak ich nechali, aby to urobili.

„Necháme ich dokonať vzburu opíc v parlamente a potom príde riaditeľ ZOO z Afriky a spraví s nimi poriadok.“ Pričom dodal, že napokon opičky aj tak zahlasujú tak, ako im to premiér nariadi.

Celý prejav Igora Matoviča v parlamente

ano, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Objavte krásu Zakaukazských krajín

Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan sú krajiny nachádzajúce sa východne od Turecka. Keďže le…