Domov Slovensko Matovič sa „svalovcom“ povyhrážal, fitká im stále neotvoril

Matovič sa „svalovcom“ povyhrážal, fitká im stále neotvoril

0
0

Od minulej stredy vstúpilo Slovensko do 4. fázy uvoľňovania opatrení zavedených na zastavenie šírenia pandémie koronavírusu. Ako však bolo avizované už skôr, opatrenia v tejto fáze bude vláda dávkovať postupne. A to je problém. Niektorí živnostníci a podnikatelia stále nemohli otvriť svoje prevádzky.

A tak sa stalo, že napríklad fitness centrá ostali aj po tomto dátume zatvorené, čo sa však nestretlo s pochopením majiteľov takýchto zariadení.

„Únia fitness centier Slovenska žiada okamžité uvoľnenie svojho podnikania a znovuotvorenie fitness centier, a to s okamžitou platnosťou,“ uviedla Únie Fitness Centier Slovenska vo svojej tlačovej správe.

Epidemiológovia však vysvetlili, že fitness centrá sú rizikovým priestorom pre možné šírenie koronavírusu a tak požiadavky fitness centier nevypočuli.

Chceli zablokovať Bratislavu

Členovia únie preto na pondelok 25. mája ohlásili štrajk, keď plánovali zablokovať vstup do Bratislavy. Podľa Pavla Kiseľa z Únie fitness Centier Slovenska má únia pripravené opatrenia, ktoré berú ohľad na rizikové skupiny, štátny rozpočet či prenajímateľov, v priestoroch ktorých väčšina fitness centier na Slovensku sídli.

„Zrejme sme z pohľadu vlády nesplnili všetko, čo by kompromisné riešenie malo obsahovať a jednoducho nás odignorovali,“ uviedol Kiseľ. Na ohlásený štrajk fitness centier tvrdo zareagoval premiér Igor Matovič v nedeľu večer.

„Milí svalovci – nikto na vás nezabudol a nikto vám cielene neubližuje…ak sa zajtra ráno rozhodnete blokovať diaľnicu, ako sa vyhrážate, absolútne nič si nepomôžete – respektíve – len a len ublížite nevinným ľuďom, ktorým znepríjemníte život, lebo im znemožníte byť načas v práci,“ napísal na FB a doplnil:

„Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné – ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mňa ani len nenapadne rozmýšlať o akejkoľvek inej podpore fitiek,“ napísal Matovič s tým, že bude uvažovať aj o návrhu zákona, ktorý takéto konanie postaví mimo zákon.

Fitká dostanú pomoc

Výhražný tón napokon zafungoval a únia nezablokovala vstup do Bratislavy, len spomalila premávku. Za to si vyslúžili jej zástupcovia od premiéra pozvanie na rokovanie, ktoré sa uskutočnilo hneď v pondelok.

Rokovanie predstaviteľov fitness centier s premiérom

Na ňom dostali od Matoviča prísľub pomoci. Na základe rozhodnutia epidemiológov však fitká ostávajú zatvorené do 3. júna.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…