Domov Šport Najlepším futbalistom SR za rok 2019 sa stal Škriniar

Najlepším futbalistom SR za rok 2019 sa stal Škriniar

0
0

Najlepším futbalistom Slovenska v roku 2019 bol obranca Milan Škriniar. Druhú priečku v rámci 27. ročníka ankety, na ktorej po osemnásty raz participoval aj Slovenský futbalový zväz (SFZ), obsadil brankár Martin Dúbravka, tretí skončil Marek Hamšík.

Slávnostné vyhlásenie ankety Futbalista roka 2019 bolo plánované na pondelok 23. marca večer v Šamoríne, no organizátori už pred dvomi týždňami informovali o jeho zrušení kvôli pandémii koronavírusu.

Stalo sa tak vôbec po prvýkrát v histórii, že si ocenení slávnostne neprevezmú svoje ocenenia. V pondelok cez deň sme sa teda dozvedeli aspoň kompletné poradie tejto ankety.

Škriniar vystriedal Hamšíka

Futbalistom roka 2019 sa stal zadák talianskeho Interu Miláno Milan Škriniar, ktorý tak na slovenskom futbalovom tróne vystriedal víťaza uplynulých šiestich ročníkov a rekordéra v počte triumfov (8) Mareka Hamšíka.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Žiaru nad Hronom pred rokom skončil na 2. pozícii, k najvyššiemu stupienku mu vtedy chýbalo 36 bodov. „Samozrejme, trošku ma mrzí, že tento rok sa nemôže konať tradičný galavečer.

V tomto období to nie je možné a myslím si, že to je úplne normálne a rozumné. Toto ocenenie ma veľmi potešilo. Som zaň naozaj veľmi rád. Ďakujem všetkým, ktorí za mňa hlasovali, ľuďom, ktorí ma podporujú, či už rodine alebo fanúšikom.

Stanko Lobotka minulý rok alebo predvlani povedal, že anketu Futbalista roka môže niekto vyhrať až vtedy, keď Marek Hamšík odíde do Číny. Verím, že ‚Hamšo‘ sa na mňa nebude hnevať.

Na záver by som chcel všetkým odkázať, aby sme v tomto období boli zodpovední, zostaňme doma, dávajme na seba pozor, pretože zdravie nás všetkých je teraz najdôležitejšie a jedine takto si ho môžeme udržať a čo najskôr sa vrátiť do našich bežných životov,“ povedal pre web SFZ Milan Škriniar, ktorý v aktuálnej edícii dostal v hlasovaní 36 odborníkov, popredných trénerov a zástupcov médií dovedna 344 bodov.

Druhý Dúbravka, tretí Hamšík

Na druhom mieste v ankete skončil gólman Martin Dúbravka, ktorý zaostal za víťazom o 35 bodov, Marekovi Hamšíkovi na treťom mieste sa ušlo 292 bodov.

„Skončiť na 2. mieste v ankete Futbalista roka je pre mňa mimoriadny športový úspech. Rád by som poďakoval všetkým, ktorí za mňa hlasovali a rád by som zagratuloval Miňovi Škriniarovi k zaslúženému víťazstvu,“ poznamenal gólman anglického Newcastlu United Martin Dúbravka.

„Teší ma, že som sa dokázal udržať na stupienku víťazov. Mám radosť z tretieho miesta. Už to bolo jasné, že v tomto roku si neudržím prvenstvo. Aj som to očakával.

Myslím si, že prvenstvo je v správnych rukách. Gratulujem ‚Škrinkovi‘ k zaslúženému víťazstvu. Tak isto aj ‚Hecovi‘ k druhému miestu, ktorý mal tiež fantastickú sezónu.

Svoju vysokú výkonnosť potvrdzuje aj v tomto roku skvelými výkonmi. Klobúk dole pre oboma chalanmi. Tretie miesto mi v zbierke ešte chýbalo. Takže už budem môcť si k pohárom za prvenstvá a za druhé miesta vystaviť aj ocenenie za tretie miesto.

Rád by som poďakovať spoluhráčom v reprezentácii, ako aj v Číne. Vďaka patrí aj trénerom, ktorí ma vlani viedli. Pánom Pavlovi Hapalovi a Rafovi Benítezovi,“ napísal Hamšík na svojom oficiálnom webe.

Najlepším mladíkom je Boženík, futbalistkou opäť Škorvánková

Z troch nováčikov v desiatke najlepších futbalistov skončil najvyššie Róbert Boženík, ktorý vlani pôsobil v MŠK Žilina. Najmladší muž elitnej desiatky sa stal aj suverénnym držiteľom Ceny Petra Dubovského určenej pre najlepšieho futbalistu do 21 rokov v jej jubilejnom dvadsiatom ročníku.

Najlepšou slovenskou futbalistkou sa stala opäť Dominika Škorvánková, v súčasnosti hráčka nemeckého klubu Bayern Mníchov obhájila svoje prvenstvo a celkovo jej patrí už deviaty primát, ôsmy za sebou.

Trénerom roka 2019 v SR je Ján Kozák ml., ktorý počas jesennej časti aktuálneho ročníka 2019/2020 priviedol mužstvo bratislavského Slovana do skupinovej fázy Európskej ligy.

„Belasí“ sú navyše s komfortným náskokom lídrami momentálne prerušenej fortunaligovej súťaže.

Najlepším hráčom Fortuna ligy je Šporar

Už dlhšie boli známe a organizátormi zverejnené výsledky ďalšej ankety. Najlepším hráčom účinkujúcim v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige za rok 2019 sa stal slovinský útočník Andraž Šporar, ktorý pred niekoľkými týždňami prestúpil z bratislavského Slovana do portugalského klubu Sporting Lisabon.

Získal 96 hlasov. Za ním skončil jeho klubový spoluhráč Dominik Greif (41), tretie miesto obsadil Róbert Boženík (22).

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…