Domov Šport Najlepšou 81-tkou bol Hossa

Najlepšou 81-tkou bol Hossa

0
0

Až dvaja slovenskí hokejisti sa objavili v hlasovaní redaktorov portálu NHL o najlepšieho hráča s číslom 81 v modernej histórii zámorskej profiligy. Hlasovanie ovládol útočník Marián Hossa, ktorý na tretie miesto odsunul Miroslava Šatana.

Hokejoví odborníci hlasovali o najlepších hráčoch NHL, ktorí kedy nosili na dresoch konkrétne čísla. Nezabudlo sa ani na Slovákov, pričom Marián Hossa ovládol rebríček 81-tiek.

Tomáš Kopecký skončil druhý pri čísle 82. Marián Gáborík tiež nosil krátkodobo toto číslo – v prípravných zápasoch pred prvou sezónou. V hlasovaní bol piaty.

Na tretích priečkach figurovali Žigmund Pálffy pri čísle 68, Pavol Demitra pri čísle 78 a už spomenutý Šatan pri čísle 81. Na štvrtom mieste hlasovania skončil pri čísle 85 Martin Marinčin.

„Hossa bol elegantný hokejista. Páčilo sa mi na ňom, ako sa hnal za Stanleyho pohárom. Premiestňoval sa do tímov, v ktorých si myslel, že bude mať šancu na víťazstvo.

Hral v troch finále po sebe a dočkal sa na tretí pokus,“ uviedol Brian Burke, niekdajší manažér NHL a súčasný analytik Sportsnet.

„Hossa sa práve s číslom 81 dočkal svojho prvého Stanleyho pohára v roku 2010, ku ktorému pridal neskôr ešte dva v rokoch 2013 a 2015. Práve toto číslo nosil v Chicagu, kde dlhé roky patril k oporám,“ uvádza portál slovaknhl.sk.

Pre zaujímavosť šesťdesiatjednotka sa stala korisťou Ricka Nasha a deväťdesiatdeviatka prischla najväčšej žijúcej legende – Wayneovi Gretzkému. Najlepším číslom 68 je podľa očakávania Jaromír Jágr.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…