Domov Zahraničie Nový kandidát v primárkach demokratickej strany: Michael Bloomberg

Nový kandidát v primárkach demokratickej strany: Michael Bloomberg

0
0

Do hry o kandidáta na post amerického prezidenta chce výrazne zasiahnuť americký miliardár Michael Bloomberg, ktorý chce napodobniť republikána a  súčasného prezidenta Donalda Trumpa.

Michael Bloomberg, bývalý starosta mesta New York, by rád zosadil súčasného prezidenta Donalda Trumpa, ako kandidát za demokratickú stranu. Minulý týždeň sa prvýkrát zúčastnil predvolebnej debaty v americkej Demokratickej strane.

Jeho cieľom je sa stať kandidátom za Demokratickú stranu a v priamom boji poraziť republikánskeho kandidáta a súčasného prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa chce v novembrových prezidentských voľbách uchádzať o znovuzvolenie.

Najdrahšia kampaň v histórii

Americké voľby sú neobvyklé v tom, že legislatíva nestanovuje žiadne finančné obmedzenia v kampani. Kým napríklad v európskych krajinách je výška prostriedkov vynaložená na kampaň jednotlivých kandidátov regulovaná, v USA to tak nie je.

Už teraz Michael Bloomberg vynaložil na kampaň toľko ako štyria jeho súčasní súperi z najvyšších priečok v primárkach dokopy, spolu do januára minul viac ako 400 miliónov dolárov.

Či sa mu však cez financie podarí vyhrať primárky v Demokratickej strane je teraz otázne, favoritmi sú najmä vermontský senátor Bernie Sanders a bývalý starosta mesta South Bend v štáte Indiana Pete Buttigieg.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…