Domov Šport Obrák v Killingtone zrušili, v slalome ďalšie pódium pre Vlhovú

Obrák v Killingtone zrušili, v slalome ďalšie pódium pre Vlhovú

0
0

Sobotný obrovský slalom Svetového pohára v americkom Killingtone zrušili pre nepriaznivé počasie. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bola priebežne na skvelom 2. mieste. Nedeľný slalom počasie našťastie nepokazilo a Slovenka sa napriek veľkej chybe opäť postavila na pódium.

Najlepšie pretekárky Svetového pohára sa minulý týždeň presunuli do USA, v Killingtone však nemali na ružiach ustlaté.
Počasie zmarilo Vlhovej pódium

Organizátori museli odložiť sobotný štart pretekov o polhodinu, v americkom stredisku fúkal silný vietor a navyše padal sneh. Vlhová išla na trať ako prvá, takmer celú trať pokrývala hmla a podmienky sa postupne zhoršovali.

So štartovým číslom 9 vyštartovala na trať Rakúšanka Ramona Siebenhoferová a po jej dojazde do cieľa organizátori preteky prerušili, následne ich úplne zrušili.

Priebežnou líderkou bola Francúzka Tessa Worleyová, Vlhová na ňu strácala na druhom mieste osemnásť stotín. Jazda vôbec nevyšla domácej spolufavoritke Mikaele Shiffrinovej, ktorá nabrala stratu na líderku +1,38 s.

Vlhová zažila zrušenie pretekov po 1. kole obráku aj vlani. V rakúskom Semmeringu ich tiež zrušili pre silný vietor. Štart 2. kola najprv dvakrát odložili, Vlhová napokon nemohla zabojovať o víťazstvo. Po 1. kole vtedy viedla o 22 stotín sekundy pred Taliankou Martou Bassinovou.

Napriek chybe druhá

V nedeľu vládlo v Killingtone bezvetrie s mrazivými teplotami a nič nebránilo konaniu súťaže. Vlhová vyrazila na trať ako prvá, víťazka prvých dvoch slalomov z Levi jazdila isto, uvoľnene a bez väčších problémov.

Po 1. kole sa usadila na čele s náskokom dvoch desatín pred Shiffrinovou. Americká spolufavoritka sa nevyhla zaváhaniam, na treťom medzičase zaostávala o pol sekundy, až v spodnej časti zrýchlila a zredukovala stratu.

Priebežne tretia bola Holdenerová, ktorá zaostala za Vlhovou o 0,58 s. Ďalšie pretekárky nabrali už vyše sekundové manko. Trať druhého kola postavil Slovák Matej Gemza, jeden z trénerov Vlhovej.

Poveternostné podmienky sa zhoršili, začalo snežiť a okrem viditeľnosti sa postupne zhoršovala aj podložka. Shiffrinová vyštartovala razantne, z rytmu ju nevyviedla ani chyba v hornej časti, keď sa dostala do záklonu.

Dynamickou jazdou sa dostala jasne do vedenia a hodila rukavicu Vlhovej. Tá urobila obrovskú chybu po prvom medzičase, keď sa jej takmer skrížili lyže a musela prudko zabrzdiť, aby sa udržala v línii…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…