Domov Zaujímavosti Oteckovia: Jeden z najobľúbenejších seriálov. Zaujímavosti z jeho zákulisia vás prekvapia

Oteckovia: Jeden z najobľúbenejších seriálov. Zaujímavosti z jeho zákulisia vás prekvapia

0
0

Na Slovensku sa v poslednom čase natáča čoraz viac pôvodných seriálov. Čo znamená aj viaceré pracovné príležitosti pre slovenských hercov a herečky. Rodinný seriál Oteckovia si získal tisícky divákov a fanúšikov už od úvodnej časti. Máte aj vy radi tento seriál?

#1

Seriál Oteckovia je slovenským denným seriálom. Vedeli ste, že ide o adaptáciu argentínskej telenovely Señores Papis z roku 2014 vysielanej televíziou Telefe?

#2

Tvorcovia seriálu, a ani herecké obsadenie, na začiatku vôbec nečakali, že si získa tak veľkú obľubu u rôznych vekových kategórií divákov. Sledujú ho totiž nielen dospelí ľudia, ale získal si aj malých divákov.

#3

Herci Vladimír Kobielsky, Filip Tůma, Branislav Deák, Marek Fašiang, a už aj Ján Koleník patria v súčasnosti vďaka svojim postavám v seriáli k tým najobľúbenejším slovenským hercom.

#4

Herci si rozumejú nielen počas natáčania seriálu, ale aj mimo kamier. Čo dokazujú aj častými spoločnými aktivitami či výletmi, s ktorými sa radi podelia na svojich sociálnych sieťach.

#5

Pri obsadzovaní jednotlivých postáv mala na začiatku televízia celkom náročnú úlohu. Dlho sa jej napríklad nedarilo nájsť vhodného predstaviteľa seriálového Tomáša.

Po dlhom hľadaní sa našiel Marek Fašiang, vyštudovaný právnik, a v tom čase úspešný podnikateľ a dabingový herec.

#6

Marek Fašiang sa netají tým, že má panický strach z hadov. V seriáli hrá veterinára, a čakali ho aj scény s hadom. Tie však nakoniec scenáristky museli prepisovať a upravovať na jeho požiadanie.

#7

Herečka Mária Bartalos, alias Linda, sa zo seriálu vytratila kvôli tomu, že bola tehotná. Synček Noel prišiel na svet 21. júna tohto roka.

#8

Detskí herci, ktorí sú súčasťou seriálu, majú počas natáčacích dní zavedené pomerne prísne pravidlá. Keď nakrúcajú, musia byť večer predtým najneskôr do deviatej v posteli.

A rovnako tak musia všetci, pred nakrúcaním, povinne odovzdať svoje mobily.

#9

Seriálový Max, malý Tobias Král, nemôže mať pri natáčaní na pľaci lego, lebo potom okamžite zabudne na to, čo má hrať, a prepne sa len do dimenzie stavania lega.

#10

Postava Vladovej manželky sa na začiatku volala Monika. Keď však rolu zobrala herečka Monika Hilmerová, tak ju autori premenovali najprv na Gabiku a potom na súčasnú Luciu.

#11

To, že je seriál naozaj obľúbený, svedčia aj výsledky ankety OTO (Osobnosť televíznej obrazovky), v ktorej si odniesli ocenenie Vladimír Kobielsky (Marek Bobula) za herca roka, Zuzana Mauréry (Tamara Bobulová) za herečku roka a Oteckovia sa stali seriálom roka.

Radoslav Hoppej, foto: Markíza

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…