Domov Slovensko Polóny: Nie rok župných volieb, ale rok rodinného šťastia

Polóny: Nie rok župných volieb, ale rok rodinného šťastia

0
0

Vyzdobené námestia, po ktorých sa šíri vôňa vianočného punču a ozýva sa hudba vianočných kolied, sú jasným znakom, že sa rok prehupol do obdobia, kedy prichádza čas na bilancovanie i hodnotenie toho, čo sa v ostatných 12 mesiacoch podarilo či nie, ale aj robenie plánov do tých nasledujúcich.

V rámci nášho regiónu boli jednoznačne najdôležitejšou udalosťou spojené komunálne a župné voľby. Obyvatelia Banskej Bystrice a Banskobystrického kraja si v nich volili svojich zástupcov do regionálnych štruktúr.

Zatiaľ, čo v rámci komunálnych volieb to bolo v meste pod Urpínom jednoznačné, v rámci župných volieb tomu tak nebolo. Doterajšie vedenie kraja totiž čelilo veľkej kritike, a to hneď z viacerých smerov.

Kraj tak dostal možnosť zvoliť si nové vedenie, ktoré by na potreby svojich obyvateľov reagovalo lepšie, transparentnejšie, ale najmä odbornejšie. Táto možnosť napokon zostala nevyužitá.

To, prečo sa tak stalo, už patrí do podrobných politických a volebných analýz. Nás však zaujímal pohľad toho snáď najpovolanejšieho. Ako na záver roka a s odstupom času hodnotí najvýraznejší kandidát na župana Adrian Polóny župné voľby?

„Nie som sklamaný z toho, že som sa nestal županom. Mrzí ma však, že Banskobystrický kraj nevyužil šancu na zmenu svojho smerovania. Chcel som svoju energiu venovať realizácii mojich nápadov s cieľom zlepšovať život obyvateľov tohto kraja.

Ja osobne však nijak nesmútim, že všetko beží po starom. Prakticky hneď po voľbách som sa vrátil k svojej práci a robím to, čo stále doteraz. Ako doposiaľ, pomáham kraju aj bez toho, aby som bol županom.

Svoje skúsenosti a energiu dávam do rozvoja našej firmy a do starostlivosti o svojich vyše 1 200 zamestnancov s ich rodinami. To klan Lunterovcov musí mať hlavu v smútku.

Naďalej ostáva na župe a problémy, do ktorých sa svojimi amatérskymi rozhodnutiami dostal, si musí vyriešiť sám,“ hovorí Polóny. Ako dodáva, na rozdiel od Lunterovcov, ktorí majú na krku niekoľkomiliónové súdne spory, on si predvianočný čas môže užívať v pohode v kruhu svojej rodiny.

Rok rodinného šťastia

Práve tá mu, nielen počas tohto obdobia, robí najväčšiu radosť. V bilancovaní pomaly sa končiaceho roka sa totiž môže pochváliť novým prírastkom. V auguste sa stal už trojnásobným otcom.

„Hovorím to vždy, a hoci to tak môže znieť, rozhodne to nie je klišé. Rodina je pre mňa v živote tým najdôležitejším, pretože všetko, čo na tomto svete po nás zostane, je len kvapka našej krvi v kvapke našej krvi, ak nám Pán Boh dopraje mať deti.

Ako otec troch detí sa teším na sviatky najmä pre ten pohľad na moje rozradostené deti pri vianočnom stromčeku. Práve vtedy si človek uvedomí, že toto je to najdôležitejšie v živote.

Na tento rok nebudem spomínať ako na rok, kedy som kandidoval na župana, ale ako na rok, kedy sa naše rodinné šťastie rozšírilo o ďalší malý zázrak,“ dodáva Polóny.

Čas Vianoc prináša rodinný pokoj, ktorý mnohí využívajú nielen na zhodnotenie toho, aký bol ten uplynulý rok, ale aj na plány, ako by mal vyzerať ten budúci.

V roku 2022 kandidát na župana, trojnásobný otec a úspešný podnikateľ. Ako sa však vidí Adrian Polóny v roku 2023? „Do ďalšieho roku si prajem najmä zdravie pre všetkých mojich blízkych.

Ak je človek zdravý, môže sa totiž venovať čomukoľvek len chce. A ja mám pred sebou veľké plány, ktoré si však nateraz nechám pre seba.

Chcem však popriať všetkým ľuďom v našom kraji, aby nielen strávili v pokoji a zdraví blížiace sa sviatky, ale aby im zdravie slúžilo a šťastie žičilo aj v tom novom roku,“ dodáva na záver už v celkom vianočnej atmosfére Adrian Polóny.

ano, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…