Domov Komentáre POLÓNY: Náš kraj je výnimočné miesto pre život

POLÓNY: Náš kraj je výnimočné miesto pre život

0
0

A to nielen svojím prírodným, historickým či kultúrnym bohatstvom. Tým najväčším pokladom nášho kraja sú ľudia, ktorí v ňom žijú. Pracovití, húževnatí Stredoslováci s veľkým srdcom.

Náš kraj som aj ja s mojou rodinou. Viem teda veľmi dobre, ako všetci potrebujú cítiť silnú podporu v neistých časoch, ktoré sa blížia.

Ťažko si predstaviť, že na čelo kraja by opätovne zasadol neskúsený mladík, ktorý sa len vyhovára, že má predsa selfíčka spred ministerstiev, kde kávičkuje, ale pre kraj nevybavil vôbec nič.

Navyše jeho „vybavovačky“ stáli náš kraj už skoro 5 mil. eur, ktoré musíme zaplatiť jeho drahým právnikom, ktorí zarábajú na tom, že si vymyslia nezmyselný súdny spor, ktorý potom prehrajú, aby si mohli vyplatiť tučné odmeny.

Kraj za posledných päť rokov získal z daní o 150 mil. eur viac ako za Kotlebu. Pod vedením Lunterovcov si navyše kraj ešte požičal na úver ďalších skoro 50 mil. eur, ktoré treba vrátiť.

Nikde však tieto peniaze nie je vidieť. Mnohí sa aktuálne tešia, že vo vzduchu cítiť asfalt a že prišli do nášho kraja eurofondy. Nie je to však pravda. To budeme musieť všetci pekne splácať. Ten asfalt ide z úveru alebo z našich daní, aby to teraz pred voľbami nejako vyzeralo.

Vo volebnom programe mali predošlí kandidáti množstvo krásnych sľubov, ale s ich splnením sa už vôbec neponáhľali. Aj Lunterovci sľubovali kde čo, ale skutok nevidieť.

Ich program by každý skúsenejší manažér dokázal splniť do jedného roka. Im sa to nepodarilo ani za päť rokov. Ostali len prázdne sľuby a tak teraz prichádzajú len s výhovorkami.

Už nie je čas hrať sa na politikov. Kraj potrebuje vo vedení silnú ruku, ktorá vie aj v ťažkých časoch pevne chytiť opraty riadenia a dokáže nás nasmerovať cestou rastu a prosperity. Župan nesmie byť iba brzdou. Je čas to skutočne zmeniť.

Adrian Polóny, kandidát na predsedu BBSKNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…