Domov Šport Sen o postupe do Kataru sa vzďaľuje

Sen o postupe do Kataru sa vzďaľuje

0
0

Slovenskí futbaloví reprezentanti absolvovali na prelome týždňov náročný program, keď ich v rámci kvalifikácie na MS v Katare čakal náročný trojzápas. Minulý štvrtok sa najskôr predstavili v Ľubľane proti domácim Slovincom, v sobotu v domácom prostredí proti favoritom z Chorvátska a v utorok ich čakala povinná jazda s nepredvídateľným Cyprom.

Z úvodných troch zápasov v kvalifikácii vydolovali Slováci 5 bodov, no ak chceli pomýšľať na postup na budúcoročný svetový šampionát vedeli, že musia naplno bodovať najmä proti papierovo slabším súperom.

Strata dôležitých bodov

Aj preto odchádzal slovenský tím do Ľubľany s jediným cieľom – vyhrať. Slováci ani v štvrtom kvalifikačnom zápase neokúsili trpkosť prehry, avšak zo zápasu so Slovinskom vydolovali len bod.

Mužstvo Štefana Tarkoviča poslal do vedenia v 32. minúte hlavou Róbert Boženík, no domáci vyrovnali ešte do prestávky zásluhou Petara Stojanoviča. Ešte predtým mal vynikajúcu šancu na zvýraznenie nášho náskoku Schranz, úplne voľný pred bránou však napálil loptu len do ľavej žrde.

V úvode druhého dejstva mohol prinavrátiť vedenie našim Kucka, ktorý po rohovom kope Hamšíka hlavičkou rozozvučal brvno. Neujali sa ani ďalšie šance Slovákov, ktorým sa bod za predvedený výkon málil.

„Predtým v zápasoch škrípala ofenzíva, dnes tých šancí bolo dosť. Aj preto cítime, že sa nám remíza máli. V porovnaní s ME nastalo v našej hre zlepšenie, boli sme nebezpečnejší pre súperovu bránu. Škoda, že sme nedali viac gólov,“ povedal po zápase strelec nášho jediného gólu Róbert Boženík.

„Bola to veľká šanca a mrzí ma, že sa mi ju nepodarilo premeniť. Zle som to trafil, lopta šla do žrde. Škoda, viedli by sme 2:0 a mohli sme zlomiť zápas, no aj taký je futbal. V druhom polčase sme prebrali iniciatívu, boli sme lepším tímom. Body sa budú rátať na konci kvalifikácie. Možno sa nám bude dnešná remíza máliť, možno s ňou budeme spokojní,“ doplnil spoluhráča krídelník národného tímu Ivan Schranz.

Ani dobrý výkon nestačil

Času na spytovanie si svedomia veľa nebolo, keďže už o tri dni čakal Slovákov náročný duel proti favoritovi skupiny z Chorvátska. Ten aj bez zraneného Luku Modriča oplýva obrovskou kvalitou. Slovenskí futbalisti sa mu však nielenže herne dokázali vyrovnať, ale v mnohých fázach duelu na Tehelnom poli boli jasne lepším tímom.

V úvode zápasu hrozili zväčša hostia, no s pribúdajúcim časom ukázali potenciál v útočnej fáze a viackrát sa mohli dostať aj do vedenia. Druhé dejstvo však odštartovali aktívnejšie Chorváti, ale Rodák ostával neprekonaný…