Domov Šport Siekel povedie SOŠV aj ďalšie 4 roky

Siekel povedie SOŠV aj ďalšie 4 roky

0
0

Anton Siekel povedie Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) aj v ďalšom volebnom období až do OH v Paríži 2024. Rozhodlo o tom 60. valné zhromaždenie SOŠV v Bratislave, Siekel kandidoval na prezidentský post ako jediný.

Siekela zvolili na štyri roky v novembri 2016 po olympijských hrách v Riu de Janeiro, ďalšie voľby sa mali konať vlani v novembri po hrách v Tokiu.

No keďže svet zasiahla pandémia koronavírusu, predĺžil sa aj olympijský cyklus a voľby presunuli na ďalší rok. Okrem prezidenta zvolilo valné zhromaždenie aj členov výkonného výboru, predsedu dozornej rady a zároveň kontrolóra SOŠV, členov dozornej rady, ombudsmana a aj individuálnych členov SOŠV.

Právo hlasovať mali len členovia SOŠV, 81 právnických a 11 fyzických osôb. Uznášaniaschopnosť valného zhromaždenia bola 97-percentná. Delegáti spolu disponovali 124 hlasmi, keďže v súlade so stanovami mali zväzy olympijských športov dva hlasy.

Robíme dobrú prácu

Siekel získal 108 hlasov od 32 olympijských športových zväzov a 44 neolympijských. Zástupcovia 10 členských subjektov (4+6) so 14 hlasmi sa zdržali hlasovania.

„Aj keď som bol jediný kandidát, je to dôležitý akt. Vyjadruje to dôveru hnutia a je to aj vizitka činnosti, ktorú sme za uplynulých päť rokov urobili. Nie je to len vizitka pre mňa, ale pre celý tím.

Teším sa, že počet hlasov nás utvrdil v tom, že robíme dobrú robotu,“ uviedol Siekel po zvolení. Staronový prezident však nemal jednohlasnú podporu: „Tí čo ma poznajú vedia, že som maximalista

. Čakal som podporu delegátov, ale som rád, že výsledky dopadli tak, že sa môžem s hrdosťou pozrieť okolo seba. Musím sa však zamyslieť nad tým, prečo sa niektorí delegáti zdržali. Ale je to o tom, že treba prijať aj iný názor a nevnímam to negatívne.“

Siekel uviedol, že chce pokračovať v tom, čo začal robiť po zvolení v roku 2016: „Športy sme začlenili po jednu strechu. Ale rozbehli sme aj fond na podporu športu a navrhli stratégiu na dlhé roky…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …