Domov Šport Skvelá Fialková opäť na bedni

Skvelá Fialková opäť na bedni

0
0

V stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 2. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa v skvelom svetle predviedli slovenské biatlonistky. Fialková sa opäť po týždni postavila na bedňu, Kuzminovú delilo od pódia 10 sekúnd.

Po tom, čo sa slovenská biatlonistka Paulína Fialková predminulý víkend prvýkrát v tejto sezóne objavila na stupňoch víťazov, keď skončila tretia v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov v slovinskej Pokljuke, sa minulú sobotu v rovnakej disciplíne vyšvihla ešte o priečku vyššie.

Chyby na strelnici, boj v behu

Podobne ako pred týždňom aj teraz v Hochfilzene našu biatlonistku nepustila pred seba Fínka Kaisa Mäkäräinenová. Druhú z Pokljuky a líderku celkového poradia Talianku Dorotheu Wiererovú však Paulína odsunula na tretiu priečku.

Preteky boli tentoraz omnoho vyrovnanejšie ako v Slovinsku. Pretekárky na strelnici chybovali a z víťazstva sa mohla tešiť ktorákoľvek z prvej pätice.

Wiererová dokonca minula až štyri terčíky, no napokon aj tak stratila na prvú Mäkäräinenovú, ktorá minula až tri terčíky, len 2,8 sekundy.

Do tohto rozdielu sa ešte vpratala Slovenka Fialková, ktorá bola na strelnici neúspešná dvakrát v „stojke“, naopak „ležku“ mala stopercentnú, čo jej dalo možnosť bojovať o víťazstvo, ktoré jej napokon ušlo o 1,5 sekundy.

„Zo začiatku som sa cítila veľmi komfortne, lebo som mala výborne pripravené lyže. Dosť som sa na nich vozila a hlavne som si povedala, že musím ´ležky´ zvládnuť čisto, aby sa dalo pretekať vpredu.

Keď sa mi to podarilo, začala som tvrdo ´makať´ a prišli potom aj chyby na strelnici. Veľa dievčat tam dnes chybilo, takže ma to až tak nebolelo a mohla som sa v závere pobiť o pódium,“ povedala po pretekoch spokojná Paulína Fialková.

Ďalšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová netrafila tri terčíky a napokon skončila s odstupom 13,3 sekundy na piatom mieste, Ivona Fialková po piatich chybných výstreloch finišovala na 51. priečke.