Domov Šport Slováci v mix štafete na výbornom 6. mieste

Slováci v mix štafete na výbornom 6. mieste

0
0

Slovenské kvarteto biatlonistov v zložení Michal Šima, Tomáš Sklenárik, Ivona Fialková a Paulína Fialková obsadilo v nedeľňajších pretekoch miešaných štafiet na podujatí Svetového pohára v estónskom stredisku Otepää výborné šieste miesto. Triumfovali biatlonisti Nórska.

Víťazi v zložení Sivert Bakken, Vetle Christiansen, Tiril Eckhoffová a Ingrid Tandrevoldová uspeli pred štvoricou Švédska (Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Linn Perssonová a Elvira Öbergová), tretí skončili Francúzi (Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Chloe Chevalierová a Justine Braisazová­‑Bouchetová).

Zabrali Fialkové i Šima

Zo Slovákov vyrazil na trať ako prvý Šima. Prvú streľbu absolvoval bezchybne a do druhého kola vyrážal na vedúcej pozícii pred Francúzom Desthieuxom a Nórom Bakkenom.

Aj na druhej položke začal strieľať perfektne, ale poslednú ranu nedal a musel dvakrát dobíjať. Napokon odovzdal šiesty s odstupom 36 sekúnd. Sklenárik raz dobíjal na prvej streľbe, stojka mu už nevyšla. Potreboval všetky náhradné náboje a prepadol sa na 11. priečku.

Ivona Fialková to na strelnici v ľahu zvládla, išla solídne aj bežecky. Prvý náboj na stojke minula, ale ďalšie štyri mierili presne. Napokon odovzdávala na deviatom mieste s malou stratou na siedme.

Jej sestra Paulína sa hneď za štadiónom dostala cez Fínku aj Estónku, doťahovala sa aj na Bulharku. Bezchybnú streľbu v ľahu na stojke nezopakovala, minula dva terče, ale bežecky bola v celom úseku štvrtá najlepšia a to napokon prinieslo Slovákom šieste miesto.

Mix dvojíc sme nedokončili

Nóri triumfovali aj v mixe dvojíc. Dvojica Sturla Laegreid – Marte Röiselandová triumfovala pred Švédmi Sebastianom Samuelssonom a Hannou Öbergovou, tretí boli Nemci v zložení Erik Lesser – Franziska Preussová. Slovenské duo Šimon Bartko – Zuzana Remeňová preteky nedokončilo…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…