Domov Šport Slavia na ostrovoch opäť neprehrala

Slavia na ostrovoch opäť neprehrala

0
0

Úspešnú púť futbalistov Slavie Praha Európskou ligou zatiaľ nezastavil ani Arsenal Londýn. Účastníka Premier League zaskočil český majster v prvom zápase štvrťfinále vyrovnávajúcim gólom na 1:1 vo štvrtej minúte nadstaveného času.

Londýnsky klub berie EL s mimoriadnou vážnosťou, keďže je pre neho najreálnejšia cesta k postupu do Ligy majstrov v budúcej sezóne. V najvyššej domácej súťaži mu patrí totiž až desiata priečka. Arsenal na domácej pôde postupne zvyšoval svoj tlak, vytúženého gólu sa však dočkal až v 86. minúte, keď sa presadil útočník z Pobrežia Slonoviny Nicolas Pepe.

V štvrtej nadstavenej minúte však udrela Slavia. Po rohovom kope skóroval Tomáš Holeš, vďaka ktorému si Slavia vo vyraďovacej fáze súťaže udržala neporaziteľnosť. V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí odohral slovenský stredopoliar Jakub Hromada v drese pražského tímu prvý polčas.

Bude si to pamätať do konca života

„Mali sme hru pod kontrolou, dali sme gól, tak ako sme chceli. Lenže potom sme sa zbytočne stiahli do defenzívnej ulity,“ povedal frustrovaný tréner Arsenalu Mikel Arteta podľa agentúry AFP:…