Domov Šport Slováci vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slováci vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

0
0

Leviciach s Belgickom 57:83. Následne sa naši reprezentanti v lotyšskej Rige prezentovali zlepšeným výkonom, no druhú prehru neodvrátili.

Mužská basketbalová reprezentácia má po dlhom čase šancu porovnať sa s európskou špičkou. Výber trénera Olega Meleščenka sa historicky prvýkrát v ére samostatnosti prebojoval do kvalifikácie na MS.

„Je to česť, ktorú máme a ešte k tomu doma, na Slovensku. Bude to boj a uvidíme, ako dopadne. Veľa som počul o tom, že na nás nik netlačí a môžeme len prekvapiť.

Nie, s takýmto prístupom ani nemôžeme nastupovať. Musíme nastúpiť s tým, že je to naša šanca a musíme ukázať maximum. Budem sa v každom zápase biť, prístup musí byť vždy taký, že chceme zvíťaziť.

O to nám ide. Mentalita sa musí zmeniť. Ako to bude vyzerať po zápase, respektíve v jeho priebehu, to je vec nás, trénerov,“ vyjadril sa Meleščenko pred úvodným duelom A­‑skupiny.

Rozhodol druhý polčas

Prvý polčas duelu s favoritom z Belgicka zvládli Slováci veľmi slušne. V prvej štvrtine síce ani jeden tím nepredvádzal ktovieaké ofenzívne umenie, no v druhej štvrtine začalo skóre narastať…

Slováci boli v jej závere dokonca lepším tímom a do šatní sa odchádzalo za stavu 35:36. Vstup do tretej štvrtiny nám však nevyšiel, Belgičania získali istotu a pokoj a duel doviedli bez problémov do víťazného konca.

„Gratulujem súperovi, hrali oveľa lepšie ako my. Pre nás je to dobrá lekcia, keďže na tejto úrovni sme dokázali dobre odohrať dve štvrtiny.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Rastlinné oleje, tekutý zázrak prírody

Rastlinné oleje zohrávajú v našej výžive nezastupiteľnú úlohu. Sú pre nás nepostrádateľným…