Domov Šport Slovan sa teší z 9. hokejového titulu

Slovan sa teší z 9. hokejového titulu

0
0

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v šiestom zápase finále Kaufland play off Tipos extraligy 2021/2022 a získali titul majstra SR. V nedeľu triumfovali na ľade HK Nitra 5:2 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Jeden podnet za druhým

Finálová séria medzi Slovanom a Nitrou bola veľmi napätá. Tvrdé zákroky na ľade dopĺňali provokatívne vyjadrenia v médiách. Nitra počas série dokonca podala podnet na Ligovú Radu na prešetrenie neoprávneného štartu hráča

Rastislava Gašpara a kontumáciu tretieho finálového zápasu HK Nitra – HC Slovan Bratislava (2:6), ktorý sa hral 26. apríla. „To je vyplakávanie Nitry. My to máme zo zväzu odobrené, tak neviem, o čom sa bavíme,“ odkázal tréner Slovana Andrej Podkonický.

Po druhom dueli podávali zas podnet na Disciplinárnu komisiu Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) Slovanisti pre fauly dvoch nitrianskych hráčov.

Po štvrtom sa zas dodatočných trestov voči trojici Slovanistov dožadovala Nitra. DK SZĽH všetky podnety zamietla.

Slovan vyhral dvakrát v Nitre

Na ľade však ťahali Slovanisti predsa len za dlhší povraz i keď po prvých dvoch meraniach síl v Bratislave bol stav série 1:1.

Slovanisti si hneď v prvom nitrianskom zápase vzali naspäť požičané, no Nitra vo štvrtom dueli vyrovnala na 2:2. Séria tak putovala späť do Bratislavy za vyrovnaného stavu, pričom belasí využili domáce prostredie a dostali sa k dôležitému tretiemu finálovému bodu a mečbalu.

V nervóznom šiestom dueli padol gól až v polovici stretnutia, tešili sa hostia. Domáca Nitra ešte do prestávky vyrovnala a do tretej časti sa tak šlo za vyrovnaného stavu.

Haščák síce naklonil misky váh na stranu Slovana, no Nemec nepotreboval na vyrovnanie ani 20 sekúnd. Kľúčový tak bol gól o 50 sekúnd nato, keď sa do čierneho trafil obranca belasých Golian.

V snahe o vyrovnanie stiahol lodivod domácich Antonín Stavjaňa z hry brankára, no v početnej výhode, avšak s prázdnou bránkou, Nitrania dvakrát inkasovali a ich sen o titule sa rozplynul.

Najlepší v histórii

Hokejisti Slovana Bratislava získali už svoj deviaty majstrovský titul a osamostatnili sa na čele historickej tabuľky. Druhé sú Košice, ktoré triumfovali v najvyššej slovenskej súťaži osemkrát…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…